Влада Японії створила заборонену зону в радіусі 20 км від АЕС "Фукусіма-1"

Четвер 21 квітня 2011 08:19
Автор: RBC.UA
Влада Японії ввели повну заборону на перебування в радіусі 20 км від аварійної атомної електростанції "Фукусіма-1".

Влада Японії ввели повну заборону на перебування в радіусі 20 км від аварійної атомної електростанції "Фукусіма-1", повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.

Таке розпорядження зробив прем'єр-міністр країни Наото Кан, який прибув 21 квітня у префектуру Фукусіма.

Подібне рішення було прийнято після того, як у близьких до АЕС населених пунктах були виявлені сім'ї, які відмовилися слідувати рекомендаціям влади і покинути свої будинки, незважаючи на радіаційну загрозу. Генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано відзначив, що жителям 20-кілометрової зони дозволять на дві години повернутися в будинки, щоб забрати речі і залишити їх остаточно.

Відзначимо, що 20-кілометрову зону навколо АЕС "Фукусіма-1" вже залишили близько 80 тис. чоловік.

Наприкінці березня 2011 р. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксувало високий рівень радіації вже в 40 км від електростанції. Однак рішення про евакуацію місцевих жителів із 40-кілометрової зони так і не було прийнято.

Раніше відомий вчений-радіобіолог Жорес Медведєв заявив, що обсяг радіоактивних викидів після аварії на станції "Фукусіма-1" у 20 разів вище аналогічних показників під час катастрофи в Чорнобилі. Учений звернув увагу на те, що японські рятувальники не мають "ніякої програми ліквідації наслідків аварії" і часто їх дії носять ситуативний характер і відбуваються експромтом.

Нагадаємо, 11 березня 2011 р. в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9,0. Ці підземні поштовхи і наступне за ними цунамі зруйнували інфраструктуру на північному сході Японії і вивели з ладу системи охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1". Це, у свою чергу, призвело до пожеж, вибухів і витік радіації на станції. Загальне число жертв землетрусу і цунамі вже досягла 14 тис. чоловік.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся