ua en ru

Влада Японії підвищила рівень небезпеки на АЕС "Фукусіма-1" з 5 до 7 балів

Автор: RBC.UA
Японська влада ухвалила рішення про підвищення рівня серйозності надзвичайної ситуації (НС) на атомній електростанції "Фукусіма-1" за 7-бальною шкалою до верхньої межі.

Японська влада ухвалила рішення про підвищення рівня серйозності надзвичайної ситуації (НС) на атомній електростанції "Фукусіма-1" за 7-бальною шкалою до верхньої межі. Про це повідомляє РБК з посиланням на японське агентство Kyodo.

Причина такого рішення офіційно поки не оголошена.

Зазначимо, після чергового землетрусу, епіцентр якого знаходився приблизно в 70 км від електростанції, персонал АЕС у префектурі Фукусіма був терміново евакуйований. Поки немає даних, чи вплинув новий землетрус магнітудою 6,3 на роботу на АЕС. Проте можливо, що саме з підземними поштовхами пов'язано термінове рішення компанії ТЕРСО збільшити рівень небезпеки до максимального.

Раніше представники Агентства з ядерної безпеки Японії повідомили, що обсяг радіоактивних матеріалів, який був викинутий з аварійною АЕС, досяг максимуму в 10 тис. ТБк/год в одній точці протягом декількох годин. Це означає необхідність підняти рівень небезпеки з 5 до 7 і прирівняти ситуацію на АЕС "Фукусіма-1" до аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 р.

Нагадаємо, 5 квітня TEPCO повідомила, що рівень радіації в морі поряд з АЕС "Фукусіма-1" через витік "зараженої" води підвищився - вміст радіоактивного йоду-131 в воді в 7,5 млн разів перевищив норму. Ще 31 березня вміст йоду-131 в морі біля "Фукусіма-1" перевищував норму лише в 4385 разів.

Нагадаємо, витік води, зараженої радіоактивними речовинами, було виявлено 2 квітня 2011 р. в шахті силових кабелів, розташованій недалеко від водозабору другого реактора. Прилади показали, що рівень радіації в районі шахти складає 1 тис. мілізіверт на годину.

Надзвичайна ситуація на АЕС "Фукусіма-1" виникла після землетрусу магнітудою 9, що стався в Японії 11 березня 2011 р. і який привів до утворення десятиметрової хвилі цунамі, яка вивела з ладу системи охолодження реакторів. З шести енергоблоків АЕС на чотирьох був зафіксований сильний перегрів. Там неодноразово виникала пожежа, відбувалися вибухи, які змусили евакуювати жителів з 30-кілометрової зони біля станції.

Варто відзначити, що на відновлення охолоджувальної системи аварійної АЕС "Фукусіма-1" можуть піти місяці роботи. Рівень радіації в районі станції продовжує зашкалювати. Результати аналізів показали, що в деяких ділянках біля АЕС радіоактивний фон продовжує підвищуватися, а в інших не знижується.