ua en ru

Влада Сирії заявляє, що звільнила з-під арешту понад 900 учасників протестів

Автор: RBC.UA
Влада Сирії заявляє, що понад 900 осіб, які були заарештовані за участь у недавніх антиурядових акціях, звільнені. Державні сірійські ЗМІ стверджують, що з початку листопада за амністією вже звільнили понад 1,5 тис. ув'язнених, повідомляє радіо "Свобода".

Влада Сирії заявляє, що понад 900 осіб, які були заарештовані за участь у недавніх антиурядових акціях, звільнені. Державні сірійські ЗМІ стверджують, що з початку листопада за амністією вже звільнили понад 1,5 тис. ув'язнених, повідомляє радіо "Свобода".

Тим часом зростає тиск на уряд президента Башара Асада, з вимогами припинити жорстоке придушення акцій протесту. Сьогодні влада Туреччини офіційно оголосила про прийняття пакету економічних санкцій щодо Сирії. Обмежувальні заходи проти Сирії включають в себе призупинення стратегічного співробітництва та роботи з сирійським центральним банком. Турецька влада також зупиняє всі операції з видачі Сирії фінансових кредитів і заморожує її державні активи, що знаходяться в Туреччині.

"Поки в Сирії не прийде до влади законний уряд, що буде мирно ставитися до свого народу, механізм кооперації на вищому рівні буде припинений", - заявив міністр закордонних справ Ахмет Давутоглу. Міністр додав, що сірійська влада "розтратила останні шанси" і наближається "до кінця свого шляху".

Відносини Анкари і Дамаска погіршилися, після того як у березні 2011 р. в Сирії почалися масові заворушення. Прем'єр-міністр Реджеп Тайіп Ердоган засудив придушення силами правопорядку антиурядових виступів і закликав Президента Арабської Республіки Башара Асада піти у відставку.

Нагадаємо, в неділю 27 листопада ц.р. Ліга арабських держав (ЛАД) схвалила пакет санкцій проти Сирії. Санкції передбачають припинення ряду фінансових відносин між членами ЛАД і сирійським урядом, включаючи операції з Центробанком Сирії. Крім того, заходи передбачають заборону на в'їзд до країн-членів блоку ряду сирійських офіційних осіб.

Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем звинуватив організацію у винесенні внутрішньосирійского конфлікту на міжнародний рівень. Він заявив, що ЛАД здійснює "економічну агресію" і прокладає шлях для іноземної інтервенції до Сирії.

Рішення про введення санкцій проти Сирії було прийнято після того, як завершився термін ультиматуму, пред'явленого ЛАД сирійським владі, згідно з яким Дамаск мав у триденний термін дотримати вимоги досягнутої раніше угоди з ЛАД із врегулювання конфлікту в країні.

Нагадаємо, рішення про направлення місії з 500 спостерігачів було прийнято тиждень тому за підсумками засідання глав МЗС ЛАД в Рабаті. Після цього міністр закордонних справ Сирії отримав проект протоколу про роботу спостерігачів на сирійській території.

Відповідно до цієї угоди Дамаск також був зобов'язаний звільнити політичних ув'язнених і почати діалог з опозицією. Угода також передбачає припинення військових операцій в містах. Крім того, уряд Сирії зобов'язався надати іноземним журналістам, правозахисникам і представникам ЛАД можливість приїхати в країну для оцінки ситуації, що склалася.

Політика санкцій з боку ЄС і США вже призвела до серйозних наслідків для Сирії. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Крім того, на початку вересня 2011 р. ЄС ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

Минулого тижня з'явилася інформація, що Євросоюз готує санкції відносно фінансового сектора Сирії. У новий пакет обмежувальних заходів буде включена заборона на інвестиції в банки Сирії, операції з держоблігаціями країни, кредитування уряду, торгівлю цінними металами, а також продаж IT-обладнання для моніторингу Інтернет-середовища та телекоммунікацонного поля. Серед іншого Брюссель має намір ввести заборону на відкриття представництв сирійських банків у ЄС.

Раніше минулого тижня уряди країн - членів ЄС попередньо схвалили розширення санкцій; нині триває робота над деталями законопроекту. Європейський союз додав до "чорного списку" імена 18 сирійських чиновників і довівши його, таким чином, до 74 осіб. Осіб, які потрапили до цього списку, позбавили права на в'їзд до ЄС. Крім того, їх вклади в європейських банках заморожені.

З березня 2011 р. у Сирії тривають заворушення, викликані аналогічними подіями в інших країнах арабського світу. Опозиція домагається відставки Президента Башара Асада, який при владі з 2000 р. та проведення реформ. Глава держави пішов на ряд поступок опозиції, зокрема скасував надзвичайний стан, що діяв в країні з 1963 р., і оголосив про широку амністію. Однак, уряд продовжує жорстко придушувати несанкціоновані виступи, використовуючи для цього поліцію і армію. За даними Організації Об'єднаних Націй (ООН), за час конфлікту в країні загинули понад 3,5 тис. осіб. Офіційний Дамаск заявляє, що ця цифра нижча в рази, і підкреслює, що серед загиблих багато поліцейських і військових.