ua en ru

Влада Сирії відмовилася виконувати "мирний план" ООН, вимагаючи "письмових гарантій"

Автор: RBC.UA
Міністерство закордонних справ Сирії повідомило, що уряд країни не планує виводити війська з міст до тих пір, поки не отримає гарантій припинення військових дій повстанцями.

Міністерство закордонних справ Сирії повідомило, що уряд країни не планує виводити війська з міст до тих пір, поки не отримає гарантій припинення військових дій повстанцями, передає Associated Press.

Прес секретар сирійського МЗС Джихад Макдісі повідомив, що попередня заява уряду країни про готовність виведення військ "розтлумачена неправильно". "Нам потрібне письмове підтвердження, яке гарантує, що терористи припинять свої напади. Спецпосол Кофі Аннан не надав нам цих гарантій", - заявив Макдісі.

В субботу, 7 квітня ц.р., щонайменше, 130 людей були вбиті в Сирії в результаті відновлення бойових дій. За даними сирійського центру зі спостереження за правами людей, урядові війська спробували взяти штурмом місто Латамна в провінції Хама. Обстрілу також зазнали кілька районів Хомса.

Варто відзначити, що спалах насильства стався всупереч засудженню нападів на протестувальників генсекретарем ООН Пан Гі Муном. На думку генсека, обіцянка Президента Башара Асада вивести важке озброєння з населених пунктів до 10 квітня неможливо вважати виправданням для вбивств мирного населення.

5 квітня ц.р. турецька влада повідомила, що за добу 2 тис. 350 сирійських біженців з провінції Ідліб перейшли через кордон з Туреччиною.

Днем раніше, 4 квітня ц.р. урядові війська продовжили наступ на позиції повстанців. За даними Сирійського центру зі спостереження за правами людини, при штурмі і обстрілі декількох міст і сіл загинули не менше 18 осіб. Бої йшли в Дераа, Хомсі, аль-Гусайрі, Ідлібі та інших містах.

У вівторок, 3 квітня ц.р., в Сирії в ході зіткнень між силами безпеки і озброєною опозицією загинули не менше 80 осіб.

Декількома днями раніше офіційний Дамаск заявив, що революція в Сирії завершилася, і опозиція залишила спроби повалити уряд. Асад раніше заявив, що приймає план мирного врегулювання, запропонований Аннаном. Однак, незважаючи на заяву Президента, бойові дії в країні тривали.

В Сирії з березня 2011 р. продовжується протистояння влади й опозиції, яке загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. Сирійська опозиція, яку координує так звана "Сирійська національна рада", що базується за кордоном, вимагає відставки Президента країни Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення.

Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів".

Через нездатність Дамаску зупинити кровопролиття Євросоюз і США раніше розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, у свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

За останніми оцінками Організації Об'єднаних Націй, за час конфлікту в Сирії загинули вже понад 9 тис. цивільних осіб.