ua en ru

Влада Китаю має намір надалі посилювати монетарну політику

Автор: RBC.UA
Прем'єр Держради КНР Вень Цзябао натякнув на подальше посилення монетарної політики на тлі зростання споживчих цін.

Прем'єр Держради КНР Вень Цзябао натякнув на подальше посилення монетарної політики на тлі зростання споживчих цін, передає Reuters.

Боротьба з інфляцією залишається головним пріоритетом для уряду країни, і Пекін дотримуватиметься поточної економічної політики, повідомив Цзябао."Стабилизация цін повинна розглядатися як головний пріоритет, а макроекономічна політика залишатися колишньою", - сказав китайський політик.

Коментарі Вень Цзябао послідували за публікацією даних Національного бюро статистики країни, що повідомило, що індекс споживчих цін в КНР в червні виріс на 6,4% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року, досягнувши трилітнього максимуму.
Як відзначають аналітики, не дивлячись на всі зусилля влади КНР, інфляційні очікування в країні залишаються на високому рівні.

Відсутність прогресу в боротьбі з інфляцією вимушує уряд посилювати монетарну політику.

Минулого тижня Народний банк Китаю (Центральний банк КНР) підняв базові ставки по річних кредитах і депозитах на 0,25 процентного пункту. Це третє за поточний рік підвищення базових ставок китайського ЦБ.

Раніше уряд КНР поставив за мету втримати інфляцію на рівні не вищому за 4% у 2011р. Однак, протягом перших п'яти місяців споживчі ціни в Китаї підскочили на 5,2%. Між тим, в кінці червня прем'єр-міністр КНР Вень Цзябао заявляв, що зусилля Китаю по стриманню темпів інфляції дають результати, і зростання споживчих вдасться стримати найближчим часом.

В рамках боротьби із зростанням споживчих цін уряд КНР також регулярно підвищує резервні вимоги по депозитах місцевих банків і час від часу вдається до інструментів прямого регулювання цін на продовольство.

8 липня представники китайської комісії з регулювання банківської діяльності (CBRC) повідомили, що вважають за необхідне перетворити монетарну політику і упровадити нові інструменти, які допоможуть краще контролювати інфляцію. Як можливі інструменти по видаленню надлишкової ліквідності з ринку експерти CBRC запропонували розглянути питання оподаткування іноземних інвестицій і фінансових транзакцій, а також введення обмежень на рух іноземного капіталу.

Раніше Центробанк Китаю натякав, що в 2011р. має намір посилити боротьбу з інфляцією. В рамках цієї програми представники регулятора обіцяли використовувати різні інструменти, включаючи підвищення базової облікової ставки.

На початку грудня 2010р. політбюро ЦК Компартії Китаю офіційно оголосило про те, що влада країни з 2011р. переходить до "стриманої" грошово-кредитної політики. В рамках цієї програми представники регулятора обіцяли використовувати різноманітні інструменти, включно з підвищенням базової ставки.