Влада Китаю має намір стримати інфляцію в 2011 р

Китай у наступному році зможе стримати темпи зростання споживчих цін у країні. Таку думку висловив голова комісії з банківського регулювання КНР Лю Мінкан.

Китай у наступному році зможе стримати темпи зростання споживчих цін у країні. Таку думку висловив голова комісії з банківського регулювання КНР Лю Мінкан.

"КНР в змозі контролювати інфляцію", - повідомив Л.Мінкан на фінансовому форумі. "Я думаю, ми зможемо тримати інфляцію на прийнятному рівні в наступному році, але для цього доведеться кинути виклик економічній політиці і управлінню різними секторами", - цитує  його слова агентство Reuters.

Він також повідомив, що з найбільшою кількістю проблем через інфляцію, швидше за все, зіткнуться провідні галузі промисловості, оскільки виробникам було досить складно впоратися зі зростанням цін в умовах жорсткої конкуренції та надлишку товарів. З іншого боку, додав Лю Мінкан, скоротиться тиск на решту промислових секторів.

Правда, при цьому чиновник вважає, що інфляцію в КНР поки не можна назвати всеохоплюючою. "Основним двигуном інфляції є ціни на продовольчі товари і житло", - підкреслив він.

Нагадаємо, за підсумками листопада інфляція в Китаї зросла до дворічного максимуму, збільшившись відносно минулого року на 5,1%. Відразу після цього провідні китайські політики заявили, що стабілізація цін є основним завданням уряду в наступному році.

Поки показник з інфляції в Піднебесній, встановлений Центробанком на наступний рік - 4%. У цьому році цільовий показник з інфляції був зафіксований на позначці 3%. Зміна цього показника, відзначають експерти, говорить про те, що влада постарається утриматися від агресивного посилення політики, навіть якщо ціновий тиск зросте.

Відзначимо також, що 10 грудня Народний банк КНР оголосив про нове підвищення вимог до обов'язкового резервування коштів китайськими банками. Даний показник зросте з 20 грудня на 50 базисних пунктів. Це вже шосте підвищення вимог до резервів китайських банків з початку цього року, причому тільки в листопаді ці норми були підвищені двічі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся