ua ru

Влада Казахстану використала бронетехніку для придушення стихійних погромів

Автор: RBC.UA
На придушення стихійних погромів, що виникли в п'ятницю, 16 грудня, на заході Казахстану, в місті Жанаозен кинуті спецпідрозділи і бронетехніка.

На придушення стихійних погромів, що виникли в п'ятницю, 16 грудня, на заході Казахстану, в місті Жанаозен кинуті спецпідрозділи і бронетехніка. Про це повідомляє радіостанція "Ехо Москви", з посиланням на очевидців подій.

Заворушення виникли в Жанаозені під час мирного мітингу нафтовиків - місто є епіцентром страйк працівників галузі, що триває вже 7 місяців. Про це раніше повідомив лідер соціалістичного руху Казахстану Айнур Курманов

Робітники зібралися в день 20-річчя незалежності Казахстану, щоб вимагати відновлення переговорів і висунути вимогу про звільнення своїх лідерів, які були арештовані і засуджені. Мітингувальники також вимагають підвищення зарплати шляхом введення коефіцієнтів за шкідливі умови праці. Разом з робітниками на вулицю вийшли і місцеві жителі. Всього в акції взяло участь більше 5 тис. чоловік.

Курманов також розповів, що у натовп присутніх врізалася поліцейська машина, і це, за його словами, послужило поштовхом до масових заворушень. Мітингувальники перевернули машину, захопили будівлю місцевої адміністрації і будівлю нафтової компанії "Узеньмунайгаз". Є відомості, що зазначені об'єкти були підпалені.

Курманов заявив також, що в місто були введені підрозділи внутрішніх військ, які відкрили стрілянину по робочих і місцевих жителях.

Називаються і попередні цифри - "близько 20 загиблих і багато поранених". "Зараз мобільний зв'язок відключена у всій області, відключені місцеві інтернет-сайти й інтернет-газети. Також в Казахстані зараз не працюють Twitter і ряд інших соціальних мереж", - сказав Курманов.

Тим часом у Генпрокуратурі Казахстану заявляють, що масові заворушення в Жанаозені відбулися "внаслідок злочинних дій групи осіб".

У відомстві зазначили, що мітингувальниками було зірвано проведення святкових заходів на центральній площі міста. Спочатку повідомлялося про те, що " повідомлення про перестрілку і жертви, що з'явилися в соціальних мережах не відповідають дійсності", проте згодом у відомстві повідомили, що загиблих - 10 осіб, кількість поранених уточнюється, в місті спалені 3 будівлі і декілька автомобілів.

За словами представника Генпрокуратури, спалені будівлі адміністрації міста і нафтової компанії, а також поліцейський автобус. При цьому влада заявляє, що співробітники правоохоронних органів не відкривали вогонь першими.

Зараз влада просить жителів міста Жанаозен "тимчасово утриматися від відвідування місць масового скупчення людей".

За фактом безладів порушено кримінальні справи.