ru ua

Влада Індонезії збільшує зону евакуації у зв'язку з активністю вулкана Мерапі

Автор: RBC.UA
Влада Індонезії в середу в півтора рази розширила зону евакуації навколо вулкана Мерапі у зв'язку з посиленням його активності.

Влада Індонезії в середу в півтора рази розширила зону евакуації навколо вулкана Мерапі у зв'язку з посиленням його активності, повідомляє агентство "Сіньхуа" з посиланням на France Press

За даними сейсмологів, черговий викид з кратера Мерапі став найпотужнішим з початку виверження вулкана.

"Ми вирішили підняти границю небезпечної зони з 10 до 15 км. Евакуаційні табори повинні бути переміщені у відповідності з новом кордоном", - заявив глава Центру вулканології Суроно.

Мерапі розташований в безпосередній близькості від Джокьякарти - одного з найважливіших міст найбільш густонаселеного індонезійського острова Ява. Вулкан перейшов у стадію активного виверження 26 жовтня, і жертвами "вогненної стихії" вже стали 36 людей. Понад 70 тис. місцевих жителів були змушені покинути свої будинки. Облік евакуйованих ускладнюється тим, що багато селян намагаються повернутися додому, щоб доглядати за полями і худобою.

Нагадаємо, 27 жовтня 2010 р. в Індонезії сталося цунамі, спровоковане землетрусом магнітудою 7,7 біля узбережжя Ментавайськіх островів. За останніми даними, число жертв руйнівного цунамі досягло 450 осіб, 96 людей вважаються зниклими без вісті. Щонайменше 23 тис. людей позбулися даху.