ua en ru

Влада Анталії на чолі з мером перейшла на бік турецьких повстанців (фото)

Автор: RBC.UA
У Туреччині до акції протесту проти режиму прем'єр-міністра Реджепа Тайіпа Ердогана приєднується влада великих міст. Мер Анталії Мустафа Акайдин, який не належить до правлячої Партії справедливості і розвитку, розпорядився не давати поліцейським воду для розгону демонстрантів. Про це 4 червня повідомляє "РСН".

У Туреччині до акції протесту проти режиму прем'єр-міністра Реджепа Тайіпа Ердогана приєднується влада великих міст. Мер Анталії Мустафа Акайдин (на фото), який не належить до правлячої Партії справедливості і розвитку, розпорядився не давати поліцейським воду для розгону демонстрантів. Про це 4 червня повідомляє "РСН".

Градоначальник, який не підтримує політику Ердогана, заборонив муніципальним службам заправляти водомети поліцейських. Правоохоронці, які беруть участь у розгоні демонстрантів, звернулися за допомогою до пожежників. Однак пожежники підтримали позицію мера і не налили воду в водомети. В результаті поліція розганяла акції протесту за допомогою сльозогінного газу.

Фото: Протести в Стамбулі

Представник офісу губернатора Туран Ерен незабаром втрутився в ситуацію і проінструктував державні установи постачати поліцію водою згідно з офіційним розпорядженням.

У той час як службовці муніципалітетів обираються з різних партій, губернатори призначаються державою, що може викликати напруженість у містах з багатопартійною присутністю, якщо заворушення в країні триватимуть.

Сьогодні державні службовці установ Анталії підтримали страйк, ініційований Конфедерацією профспілок держслужбовців. Не працюють деякі школи і лікарні (швидка допомога працює в штатному режимі), відділ поліції по роботі з іноземцями теж не працює.

Читайте також: У Туреччині загинули дві людини, близько 3 тис. демонстрантів постраждали

Народні виступи в Туреччині почалися після того, як влада країни заявила про намір забудувати головну площу Стамбула - Таксім. Мирний мітинг переріс в демонстрацію проти політики Ердогана, якого звинувачують в авторитаризмі і "повзучій ісламізації" країни. Поступово акції протесту охопили всю малоазіатську держава.

Влада Анталії на чолі з мером перейшла на бік турецьких повстанців (фото)

До теперішнього моменту демонстрації відбулися в 67 з 81 турецькій провінції. За повідомленнями правозахисників, в ніч на 1 червня в зіткненнях між поліцією сотні демонстрантів були арештовані. 3 червня протестуючих підтримала конфедерація профспілок службовців, яка складається з 240 тис. осіб. Держслужбовці пообіцяли влаштувати страйк 4 та 5 червня.

"Державний терор проти абсолютно мирних протестів триває і стає загрозою для життя мирних громадян", - повідомили лідери профспілки на своєму сайті. На їх погляд, жорстке придушення протестів силами поліції продемонструвало, що керівництво країни з ісламськоюпартією "вороже налаштоване по відношенню до демократії".

Читайте також: Прем'єр-міністр Туреччини заявив, що протести організовані екстремістами

За даними Асоціації медичних працівників Туреччини, кількість постраждалих в результаті розгонів акцій протесту склала 3,2 тис. осіб. Стан 26 поранених медики оцінюють як серйозний або критичний. За даними лікарів, дві людини загинули.

США і Великобританія висловили заклопотаність жорсткими діями турецьких властей. Правозахисна організація Amnesty International також засудила дії поліції. "Влада Туреччини повинна заборонити поліції будь-яке надмірне застосування сили і негайно почати розслідування випадків зловживання", - заявив директор європейської та центрально-азіатської програми організації Джон Далхусейн.

А ось Ердоган критично відгукнувся про активістів, заявивши, що організаторами виступів стали дисиденти, які спонсоруються з-за кордону. Частина турецької преси, втім, не згодна з твердженнями Ердогана, що протестувальники лише спровоковані і дезорієнтовані "екстремістами", тим більше зарубіжними, як раніше припустив прем'єр.

Читайте також: МЗС рекомендує громадянам України утриматися від участі в акціях протесту в Туреччині

"Ті, хто приєднався до протестів у парку Гезі в Стамбулі - це "інша Туреччина", - пише центристська газета "Міллійєт". - "Так, на площі Таксім були курди, опозиційна Партія націоналістичного руху, але більшість присутніх там - це міський, світський середній клас, який розмахував прапорами Туреччини. Він відчуває себе знедоленим і утисненим владою".