Володимиру Висоцькому сьогодні могло б виповнитися 75 років (фото, відео)

П'ятниця 25 січня 2013 14:42
Автор: RBC.UA
Він пішов з життя 33 роки тому, але до його творчості звертаються мільйони людей і сьогодні. Він був різноманітною і багатогранною особистістю - актором, поетом, співаком. Все це про Володимира Семеновича Висоцького, якому сьогодні могло б виповнитися 75 років.

Він пішов з життя 33 роки тому, але до його творчості звертаються мільйони людей і сьогодні. Він був різноманітною і багатогранною особистістю - актором, поетом, співаком. Все це про Володимира Семеновича Висоцького, якому сьогодні могло б виповнитися 75 років.

Висоцький народився 25 січня 1938 року в Москві. Раннє дитинство він провів у московській комунальній квартирі. Під час Другої світової війни у 1941-1943 рр. жив з матір'ю в евакуації в селі Воронцівка Оренбурзької області. Після розлучення батьків, в 1947 році, Володимир переїхав жити до батька і його другої дружини, вірменки за національністю.

У жовтні 1949 року він повернувся до Москви. У цей час сім'я Висоцьких жила на Великому Каретному провулку. Він увічнений в його пісні "Где твои семнадцать лет? На Большом Каретном!".

З 1953 року Висоцький відвідував драмгурток в Будинку вчителя. У 1955 році закінчив середню школу № 186, і, за наполяганням родичів, вступив на механічний факультет Московського інженерно-будівельного інституту ім. Куйбишева, з якого пішов після першого семестру.

Читайте також: Втрати 2012 року

З 1956 по 1960 рік Висоцький - студент акторської відділення Школи-студії МХАТ ім. В. І. Немировича-Данченка. 1959 рік ознаменувався першою театральною роботою (роль Порфирія Петровича в навчальному спектаклі "Злочин і покарання") і першою роллю в кіно (фільм "Однолітки", епізодична роль студента Петі).

Володимиру Висоцькому сьогодні могло б виповнитися 75 років (фото, відео)

Під час навчання на першому курсі Висоцький познайомився з Изою Жуковою, на якій одружився навесні 1960 року.

У 1960 - 1964 роках Висоцький працював (з перервами) в Московському драматичному театрі імені А. С. Пушкіна. У 1961 році на зйомках фільму "713-й просить посадку" познайомився з Людмилою Абрамовою, яка стала його другою дружиною.

 

На початку 1960-х років з'явилися перші пісні Висоцького. Пісня "Татуировка", написана в 1961 році в Ленінграді, багатьма вважається першою. Надалі поетична і пісенна творчість, поряд з роботою в театрі і кіно, стала головною справою життя Висоцького. Пропрацювавши менше двох місяців в Московському театрі мініатюр, Володимир безуспішно намагався вступити до театру "Соврємєннік". У 1964 році Висоцький створив свої перші пісні до кінофільмів і поступив на роботу в Московський театр драми і комедії на Таганці, де пропрацював до кінця життя.

Читайте також: Помер відомий актор Ілля Олейников

У липні 1967 року Володимир Висоцький познайомився з французькою актрисою російського походження Мариною Владі (Мариною Володимирівною Поляковою), яка стала його третьою дружиною.

У 1968 році вийшла його перша авторська грампластинка "Пісні з кінофільму "Вертикаль".

В листопаді 1971 року в театрі на Таганці відбулася прем'єра спектаклю "Гамлет", головну роль в якій виконав Висоцький.

У СРСР по Центральному телебаченню в роки життя Висоцького не було показано жодного його концертного виступу або інтерв'ю. Всього Висоцький дав більше 1000 концертів в СРСР та за кордоном.

Володимиру Висоцькому сьогодні могло б виповнитися 75 років (фото, відео)

Найбільш примітними роботами в кінематографі є його ролі у фільмах "Місце зустрічі змінити не можна", "Маленькі трагедії", "Інтервенція", "Господар тайги", "Вертикаль", "Служили два товариші", "Розповідь про те, як цар Петро арапа женив", "Короткі зустрічі", "Погана хороша людина".

Стверджується, що Володимир Висоцький страждав алкогольною залежністю протягом багатьох років; коли відмовляли нирки і виникали проблеми з серцем, лікарі виводили актора з допомогою речовин наркотичного ряду; і якщо не самі лікарі таким чином "підсадили" Висоцького на наркотики, то, у всякому разі, ненавмисно підказали спосіб "лікування" від алкоголізму: наприкінці 1970-х років на зміну алкоголю прийшов морфій, при цьому дози постійно збільшувалися.

Читайте також: Метру російського театру Юрію Любімову виповнилося 95 років

25 липня 1980 року Висоцький помер уві сні у своїй московській квартирі. Безпосередня причина смерті залишається спірною, оскільки розтин не проводився.

28 липня 1980 року Володимир Семенович був похований на Ваганьковському кладовищі. Висоцького ховала, здавалося, вся Москва - стадіони стояли напівпорожні.

День народження Висоцького відзначають щорічно. У російських містах пройдуть театральні постановки, гуртки виконання його пісень. Ленінський проспект в Москві пропонують перейменувати на вулицю Висоцького.

Компанія "Яндекс" присвятила Володимиру Висоцькому музичний логотип, приурочений до 75-річчя співака. Логотип представлений на головній сторінці пошуковика. Під зображенням Висоцького на логотипі розташована кнопка Play, при натисканні на яку починає грати одна з пісень виконавця.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся