ua en ru

Володимир Путін: Афоризми 12 років

Автор: RBC.UA
Сьогодні Президенту Російської Федерації Володимиру Путіну виповнюється 60 років. Пропонуємо згадати деякі висловлювання Путіна, якими він відміряв роки проведені на постах Президента і прем'єр-міністра Росії.

Сьогодні Президенту Російської Федерації Воадіміру Путіну виповнюється 60 років. Пропонуємо згадати деякі висловлювання Путіна, якими він відміряв роки проведені на постах Президента і прем'єр-міністра Росії.

На шляху до президентства

1999

"Якщо вийдуть - тоді сядуть"

У серпні 1999 р. в день призначення виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Володимир Путін дав інтерв'ю журналістці Світлані Сорокіній. Мова зайшла про "рейкові війни", і Сорокіна поцікавилася, що буде, якщо люди небудь "знову вийдуть і сядуть на рейки".

В.о. голови уряду поцікавився у Сорокіної: "Так вийдуть, чи сядуть?" Журналістка відповіла: "Ну, якщо вийдуть ..." Прем'єр парирував: "Якщо вийдуть - тоді й сядуть. Ті, хто буде дестабілізувати ситуацію в країні, - сядуть".

Перша його фраза була миттєво розтиражована західними ЗМІ, які заговорили про появу в Росії "нового Андропова".

"Мочити в сортирі"

У вересні 1999 р., ще будучи прем'єр-міністром Росії, Володимир Путін чітко окреслив контури операції на Кавказі: "Російські літаки наносять і будуть наносити удари в Чечні винятково по базах терористів, і це буде продовжуватися, де б терористи не знаходилися. Ми будемо переслідувати терористів скрізь, в аеропорту - в аеропорту. Значить, ви вже мене вибачте, в туалеті зловимо, ми і в сортирі їх замочимо, врешті-решт. Все, питання закрите остаточно".

Пізніше стало відомо, що прем'єр-міністр досить сильно переживав і навіть засмутився через власну, як йому здалося, нестриманість. У ході розмови з робітниками Магнітогорського металургійного комбінату Путін заявив: "Пам'ятаєте, я ляпнув з приводу того, що будемо мочити там десь? Я десь на виїзді був, прилетів до Пітера і був втомлений. Мене приятель запитує - ти що такий сумний? Я кажу - ляпнув чогось, мабуть, недоречно. Неприємно, не повинен я, потрапивши на такий рівень, так язиком молоти, базікати".

Тим не менш, фраза стала символом Другої чеченської кампанії і увійшла аннали новітньої російської історії.

На посту Президента

2000 р.

"Вона потонула"

У вересні 2000 р. в ефірі шоу Ларрі Кінга на телеканалі CNN президент Володимир Путін пролив світло на причини загибелі російського атомного ракетоносний крейсера "Курськ", що затонуло 12 серпня 2000 р. в Баренцевому морі. Відповідаючи на запитання журналіста, що стало причиною інциденту, глава держави коротко заявив: "Вона потонула". Однак Ларрі Кінгу вдалося домогтися більш розгорнутої відповіді. Путін повідомив співрозмовнику, що на даний момент він не може розповісти багато про причини катастрофи, проте повідомив, що підводний човен пішла на дно через вибухи на борту. При цьому що послужило причиною детонації снарядів, залишилося невідомим, заявив тоді Президент РФ.

"Якщо людину все влаштовує, то вона повний ідіот"

У грудні 2000 р. в ході інтерв'ю телеканалам ОРТ, РТР і "Независимой газете" Володимир Путін поділився думкою, що нормальну людину не може все і завжди влаштовувати.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи влаштовує його становище справ в уряді та адміністрації президента, глава держави заявив: "Якщо людину все влаштовує, то він повний ідіот. Здорового людини, в нормальній пам'яті не може завжди і все влаштовувати. Звичайно, багато речей мені здаються недосконалими. Я вважаю, що багато чого потрібно буде зробити, щоб владний блок працював більш ефективно. І ми будемо це робити. Робити без революцій. В тому числі і без кадрових революцій".

2001 р.

"Ми були в сімейному колі з Бушем-молодшим"


У грудні 2001 р. в ході спілкування з журналістами президент Володимир Путін розповів про те, як ночував на ранчо американського лідера Джорджа Буша-молодшого. "Я не дуже був схвильований тим, що ночував на ранчо у Буша. Він повинен був сам думати, що буде, якщо він пустив до себе колишнього співробітника розвідки. Але і сам Буш - син колишнього глави ЦРУ. Так що ми були в сімейному колі і почували себе непогано".

2002 р.

"У нас є фахівці з обрізання"

У листопаді 2002 р. Володимир Путін відвідав з візитом низку європейських країн. Російський лідер взяв участь у саміті Росія - ЄС, після чого зустрівся з журналістами в рамках прес-конференції, і та зустріч запам'яталася гучним скандалом.

Відповідаючи на запитання кореспондента Le Monde Лорана Зеккіні про дотримання прав людини в Чечні, президент РФ заявив: "Якщо ви хочете зовсім вже стати ісламським радикалом і готові піти навіть на те, щоб зробити собі обрізання, то я вас запрошую до Москви ... У нас є фахівці і з цього питання. Я порекомендую їм зробити цю операцію таким чином, щоб у вас уже більше нічого не виросло".

Варто відзначити, що це була не остання зустріч між Путіним і Зеккіні: політик і журналіст знову поспілкувалися через рік також в ході саміту Росія - ЄС.

2003 р.

"Росія для росіян" - так говорять придурки або провокатори "


У грудні 2003 р. Президент РФ Володимир Путін протягом 2 годин 50 хвилин відповідав на питання росіян у прямому ефірі "Першого каналу", телеканалу "Росія" і радіостанції "Маяк".

У ході ефіру письменник Ахмат Сазана з Кабардино-Балкарії поцікавився, чому в передвиборний період деякі партії відкрито пропагували гасла в стилі "Росія - для росіян", адже покарання за розпалювання міжнаціональної ворожнечі ніхто не відміняв. "Моє питання: чому ж цим партіям було дозволено виступати з такими пропозиціями, такими судженнями по телебаченню?" - Поцікавився літератор.

Путін був різкий у відповіді. Він заявив, що гасла "Росія - для росіян" висувають або "придурки, або провокатори".

"Для такої країни, як наша, питання, яке ви задали, має особливий пріоритет. Той, хто говорить:" Росія - для росіян ", - знаєте, важко втриматися, щоб не давати характеристики цим людям, - це або непорядні люди, які не розуміють, що говорять, і тоді вони просто придурки, або провокатори, тому що Росія - багатонаціональна країна. Що таке Росія для росіян? Вони що, виступають за відділення окремих територій від Росії, хочуть розпаду Російської Федерації? Чого вони добиваються, подібні діячі Відповідь тут зрозуміла. Швидше за все, це провокатори, люди, які хочуть нажити якийсь дешевий капітал на якихось проблемах, хочуть показати себе радикалами і щось тут придбати. У нас є відповідні статті в Кримінальному кодексі. Прокуратура повинна реагувати на прояви подібного роду, якщо знаходить в тих чи інших діях складу злочину", - заявив російський лідер і привів письменникові статистику за кількістю порушених кримінальних справ за цією статтею.

"Що стосується тих партій, які в ході виборчої кампанії допускали речі подібного роду, відверто кажучи, я цього не бачив, бо не слідкував вже так уважно за всіма дебатами. Не знаю, мені здається, що людина в здоровому глузді і не міг цього зробити, дуже велике навантаження була на виборця за минулий час", - підсумував політик.

2004 р.

"Коли камери працюють, голова відключається"

У грудні 2004 р. в Круглому залі 14-го корпусу Кремля відбулася щорічна прес-конференція за участю президента Володимира Путіна. Глава держави встановив новий для себе рекорд за тривалістю спілкування з журналістами: вони розмовляли 3 години 3 хвилини, російський лідер відповів на 51 питання.

В ході прес-конференції глава держави запропонував зробити роботу уряду частково закритою для журналістів. "Уряд надав вам можливість милуватися з першої хвилини до останньої тим, як він працює. Не думаю, що це було зовсім вже продумане рішення. Працювати перед камерами досить складно", - заявив російський лідер, відзначивши, що коли працюють камери, хочеться добре виглядати , але "голова відключається".

"Сподіваюся, уряд якусь частину своїх щотижневих засідань зробить закритою. Не тому, що є якісь секрети, а щоб у своїх рішеннях, розмовах і суперечках вони могли бути ще більш відвертими", - додав Путін.

2005 р.

"Будемо співпрацювати з Україною, якщо вона не стане тирити у нас газ"

Саміт "Великої вісімки" у шотландському Гленіглсі в липні 2005 р. закінчився 40-хвилинної прес-конференцією з журналістами, яка пройшла в гумористичному стилі. З російським лідером прийшли поспілкуватися кілька десятків журналістів.

В ході прес-конференції Президент Володимир Путін заявив, що Росія готова розширювати співпрацю в газовій сфері з Україною, але лише за умови, що вона не буде "тирити" російський газ. Російський лідер повідомив також, що співробітництво у сфері транзиту газу Москва продовжить розвивати і з Білорусією і Польщею.

Тим не менш кінець 2005 р. завершився загостренням "газових суперечок", і Київ відкинув пропозицію Росії постачати газ за старими цінами ще три місяці 2006 р. за умови переходу з квітня на запропоновані Москвою ставки. В українському уряді заявили, що готові до відключення газу з боку Росії. Однак Путін заявив, що і уряд Росії, і Газпром займають в цьому питанні жорстку позицію, і поступок не буде.

2006 р.

"Соплі жувати"

У березні 2006 р. в ході наради уряду Володимир Путін зробив низку різких заяв стосовно ситуації в економіці країни. Політик закликав членів кабінету міністрів до активних дій.

"Якщо будемо соплі жувати роками, тоді нічого не змінимо. Треба вжити всіх заходів для стимулювання переробки лісу на території Росії, а не гнати кругляк за кордон. А то шурують туди-сюди у величезних кількостях, і нічого не зроблено. Я розумію, чому це відбувається. І ви розумієте ... Це лобісти. Вони думають про свої інтереси ... А ви повинні думати про інтереси народу. З 1999 р. розглядаються проекти ... І ні хріна не відбувається. Я знаю цю балаканину, і кожен рік одне і те ж ", - заявив тоді Путін.

Правда, на сайті уряду прес-служба опублікувала відкоригований, "відшліфований" текст заяви, який свідчив: "Так, як приймали рішення по автомобілебудуванню, так і тут повинні. Ми будемо соплі жувати тут роками? Ми вже скільки говоримо на цю тему - з 99-го року? Майже нічого не відбувається, тільки одні розмови. Все це шурують туди, не припиняючись, у величезних кількостях. І нічого не зроблено для того, щоб стимулювати переробку на території Російської Федерації, з року в рік. Я звертав увагу Уряду на це питання вже кілька разів, і все тільки розмови. Я розумію, з чим це пов'язано, - і ви розумієте: це пов'язано з лобіюванням експортерів. Вони думають про свої економічні інтереси, а ви повинні думати про інтереси російського народу ".

2007 р.

"Демократ чистої води" ("Після смерті Ганді і поговорити ні з ким")

У червні 2007 р. російський лідер в інтерв'ю з журналістами друкованих ЗМІ, які представляли країни "Великої вісімки", повідав про свою тотальну самотність в недемократичності світі.

Відповідаючи на запитання кореспондента видання Spiegel, чи вважає він себе "демократом чистої води", як його охарактеризував канцлер Герхард Шредер, Володимир Путін відповів: "Чи є я демократом чистої води? Звичайно, я абсолютний і чистий демократ. Але ви знаєте, в чому біда? Навіть не біда, трагедія справжня. В тому, що я такий один, інших таких в світі просто немає. Подивимося, що діється в Північній Америці - жах один: тортури, бездомні, Гуантанамо, утримання під вартою без суду і слідства. Подивіться , що відбувається в Європі: жорстоке поводження з демонстрантами, застосування гумових куль, сльозогінного газу то в одній столиці, то в іншій, вбивства демонстрантів на вулицях. Я про пострадянський простір взагалі вже не говорю. Була одна надія на хлопців з України, але й ті просто повністю себе дискредитували, там справа йде просто до суцільної тиранії. Повне порушення Конституції, всіх законів і так далі. Після смерті Махатми Ганді поговорити ні з ким".

Глава держави запевнив німецького журналіста, що в Росії немає ніяких тенденцій до повернення до тоталітарного режиму, подібні заяви є брехнею. Путін закликав кореспондента "не вірити нікому" в цьому питанні.

2008 р.

"Я найбагатша людина в світі"


У лютому 2008 р. в ході щорічної великій прес-конференції з представниками провідних світових ЗМІ Путін прокоментував чутки про свій колосальний стані. Кореспондент Associated Press поцікавився у російського президента, чи правда, що він є найбагатшою людиною в Європі, і якщо так, то які джерела походження багатства.

Володимир Путін відкинув заяви про свою фінансову спроможність, але погодився, що є найбагатшою людиною в світі. Правда, головними для російського лідера виявилися не матеріальні цінності.

"Я найбагатша людина не тільки в Європі, але і в світі: я збираю емоції, я багатий тим, що народ Росії двічі довірив мені керівництво такою великою країною, як Росія, - вважаю, що це найбільше моє багатство. Що стосується різних чуток з приводу грошового стану, я дивився деякі папірці на цей рахунок: просто балаканина, яку нічого обговорювати, просто нісенітниця. Все виколупали з носа і розмазали по своїх папірцях. Ось так я до цього і ставлюся ", - підсумував російський лідер.

2009 р.

"Ми не гримнули національну валюту з сьогодні на завтра"

У січні 2009 р. прем'єр-міністр Путін розповів росіянам, коли чекати появи світла в кінці економічного тунелю. В інтерв'ю західним агентствам голова уряду повідомив, що відновлення розвитку світової економіки росіянам варто очікувати вже в кінці 2009-початку 2010 рр..

За словами прем'єр-міністра, Росія перебувала в цілому на правильному шляху з прицілом на реалізацію масштабних цілей. Путін торкнувся теми національної валюти, яка пережила значне падіння в умовах кризи.

"Що стосується зміцнення рубля і ослаблення національної валюти, що стосується резервів, то ми ж не вчинили так, як в деяких країнах зробили. Ми не гримнули національну валюту з сьогодні на завтра", - заявив тоді голова уряду, зазначивши, що в 2008р. влади надходили плавно і акуратно, свідомо витрачали золотовалютні резерви, щоб дати учасникам економічної діяльності можливість усвідомити процеси і прийняти "відповідні рішення".

"Ми враскорячку стояти не вміємо"

У липні 2009 р. прем'єр-міністр Володимир Путін обложив Президента США Барака Обаму, який викрив російського політика в тому, що він однією ногою стоїть у минулому, а інший - у сьогоденні.

Голова уряду Росії заявив наступне: "Якщо ми стоїмо однією ногою в минулому, а інший - попереду, знаєте, у нас в народі є таке не дуже літературне слово - ми враскорячку не вміємо стояти, ми твердо стоїмо на ногах". Путін додав, що ця особливість - невміння стояти враскорячку - завжди дозволяла Росії рухатися вперед.

2010

"Ми спимо по черзі"

У грудні 2010 р. в ході програми "Розмова з Володимиром Путіним" прем'єр-міністр Росії розповів, хто керує країною і як він ділить обов'язки з Президентом Дмитром Медведєвим.

"Ми спимо по черзі", - заявив Путін. "Все під контролем, не сумнівайтеся", - додав з посмішкою глава російського уряду.

2011

"Я росіянин і люблю російську музику"

У листопаді 2011 р. прем'єр-міністр Володимир Путін і президент Дмитро Медведєв зустрілися з учасницями жіночого форуму. У ході розмови учасники зустрічі торкнулися теми музичних переваг політиків.

Володимир Путін повідомив жінкам, що "він росіянин і любить російську музику". За словами прем'єр-міністра, в його родині слухали саме російську музику. Крім того, Путін любить "легку популярну класику та джаз".