ua en ru

Володимир Федоренко: “Реальний кінцевий кошторис будівництва гілки метро на Троєщину відсутній”

Автор: RBC.UA
Кількість пасажирів столичного метропролітену ще не сягнула докризового показника 2008 р. При цьому, кількість пільговиків в метро з 2008 р. зросла на 50%. Про це в інтерв`ю РБК-Україна розповів голова КП «Київський метрополітен» Володимир Федоренко. Крім того, за його словами, столичне метро досі не має затвердженого фінансового плану на поточний рік, як не існує і кінцевого кошторису будівництва гілки метро на Троєщину.

РБК-Україна: Скільки людей скористались послугами метрополітену в 2011 р., а також в 2010, 2009, 2008 та 2007 та рр.?
Володимир Федоренко: «Київський метрополітен» здійснює облік пасажирів за фактичними проходами лише з 2008 р. В 2011 р. послугами метрополітену скористувалися понад 520 млн пасажирів. Для порівняння: у 2010 р. - 504,3 млн, у 2009 р. - 502,9 млн, у 2008 р. - 574,3 млн пасажирів.
РБК-Україна: Скільки серед пасажирів метрополітену пільговиків?
Володимир Федоренко: В 2011 р. кількість пільгових пасажирів була найвищою за історію фактичного обліку - 24,7%. Тобто, з понад 520 млн пасажирів 128,4 млн скористалися метрополітеном за пільгами. Кожного року маємо тенденцію зростання цієї цифри. У 2010 р. - 23,8% пільговиків, у 2009 р. - 22,4%, у 2008 р. - 16,0%.
РБК-Україна: Чи в повному обсязі з міського бюджету проходить відшкодування проїзду пільговиків?
Володимир Федоренко: На жаль, на сьогодні відшкодування з бюджету міста перевезень пільговиків неповне.
РБК-Україна: Якою є рентабельна ціна на послуги одного проїзду метрополітену - 3,4,5 грн?
Володимир Федоренко: При діючій системі тарифів (жетони, квитки на термін дії, спільні квитки з «Київпастрансом») та неповному відшкодуванні з бюджету міста перевезень пільговиків складно прогнозувати рентабельну ціну однієї поїздки. Але точно - сьогодні ціна не є рентабельною.
РБК-Україна: Чи будете Ви ініціювати в КМДА питання про підвищення ціни на проїзд в метрополітені та до якого рівня?
Володимир Федоренко: Так, до рівня рентабельності.
РБК-Україна: Чи в повному обсязі та в необхідні терміни надходять кошти з бюджету на компенсацію різниці між доходами, які отримує метрополітен від надання послуг, та реальними витратами? Скільки мав доплатити бюджет міста за 2011 р.?
Володимир Федоренко: На компенсацію різниці між доходами та витратами метрополітену (регулювання тарифу) бюджетом міста асигнування на 2011 р. не були передбачені.
РБК-Україна: Які прибутки отримує метрополітен від реклами та якою є на сьогодні ціна 1 кв. м всередині рухомого складу, на лайтбоксах та площині на стінах метрополітену? Скільки в метрополітені загалом рекламних носіїв?
Володимир Федоренко: «Київський метрополітен» взагалі не здійснює рекламної діяльності. Тимчасові рекламомісця у метрополітені надаються для використання на підставі розпорядження Київської міської державної адміністрації (КМДА) від 9 квітня 2008 р. №506 «Про розміщення реклами на транспорті комунальної власності м. Києва» та діючих тарифів на рекламу, які затверджені розпорядженням КМДА від 15 жовтня 2008 р. №1427 «Про затвердження Порядку визначення розміру плати за розміщення реклами на транспорті комунальної власності м.Києва». Сьогодні загальна площа місць для розміщення рекламної продукції на об'єктах метрополітену складає 32 тис. 214 кв. м.
РБК-Україна: Деталізуйте план річних закупівель метрополітену на 2011-2012 рр. - ремонт, заміна рухомого складу, ремонт тунелів та станцій.
Володимир Федоренко: У поточному році буде будуватися Куренівсько-Червоноармійська лінія метрополітену від станції «Виставковий цент» до Одеської площі. Ціна пропозиції - 1млрд 460 млн 721 тис грн. На нашому сайті можна детально ознайомитися із деталями кожної державної закупівлі.
Серед інших державних закупівель у цьому році буде придбано апаратуру записування та відтворення звуку і зображення (ще не завершені відкриті торги); палі шпунтові та рейки залізничного типу Р50, Р65 (ще не завершені відкриті торги); «носії данних» - проїзні квитки на основі безконтактних карток MIFARE Ultralight або еквівалент для оплати проїзду в Київському метрополітені (ще не завершені відкриті торги); інженерні послуги (послуги з проведення комплексної державної експертизи проекту, ціна пропозиції - 345 тис. 600 грн), а також молоко рідке та вершки.
РБК-Україна: Який фінансовий план та прогноз на 2012 р.?
Володимир Федоренко: Фінансовий план підприємства на 2012 р. ще не затверджений.
РБК-Україна: Чи є можливим залучення фінансових коштів від небюджетних установ? На яких умовах та що треба змінити в законодавчому полі?
Володимир Федоренко: З метою забезпечення функціонування метрополітену та здійснення господарської діяльності, підприємством залучаються кредити банків для поповнення обігових коштів в умовах недостатнього фінансування з бюджету міста. Крім того, джерелом формування майна підприємства можуть бути інші джерела, передбачені законодавством, зокрема: безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян тощо.
РБК-Україна: Декілька років назад в КМДА був проект з приватизації окремих об'єктів метрополітену. Як ця ситуація виглядає сьогодні?
Володимир Федоренко: На сьогодні об'єкти метрополітену вилучені з переліку об'єктів КМДА, що підлягають приватизації, відповідно до рішення Київської міської ради від 25 березня 2010 р. №444/3882 «Про внесення змін до Рішення Київради від 08.02.2007 №62/723 «Про Програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2007-2010 роки». Крім того, згідно постанови Кабміну від 9 червня 2010 р. №413 «Про внесення змін до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави», КП «Київський метрополітен» включено до вищезазначеного переліку.
РБК-Україна: І за яких умов можлива приватизація окремих об'єктів в метрополітені?
Володимир Федоренко: Згідно з діючим законодавством.
РБК-Україна: Скільки коштів витрачено на відкриття нових станцій в 2011 р. та скільки планується витратити на відкриття станції «Одеська площа»?
Володимир Федоренко: На будівництво дільниці Куренівсько-Червоноармійської лінії від станції «Васильківська» до станції «Виставковий центр» витрачено коштів на суму 765 млн грн.
Орієнтовна кошторисна вартість дільниці від станції «Виставковий центр» до Одеської площі з двома станціями «Іподром» та «Теремки» складає 1 млрд 703 млн грн.
РБК-Україна: Відкриття яких ще станцій планується в 2012 р.?
Володимир Федоренко: Тільки до Одеської площі.
РБК-Україна: Голова КМДА Олександр Попов казав, що в 2014-2015 рр. буде відкрито гілку метро на Троєщину (Подільсько-Вигурівська лінія). Чи це реальні плани та який кошторис?
Володимир Федоренко: Реальний кінцевий кошторис відсутній.
РБК-Україна: Згідно ще з радянським планом розвитку метрополітену, має бути відкрита гілка метро з Троєщини на Харківський масив. Коли розпочнуться роботи з будівництва цієї гілки? Який кошторис та терміни виконання робіт?
Володимир Федоренко: На жаль, на сьогодні відсутня достовірна інформація.

Спілкувався Ілля Іванов