ua en ru

Власники АЗС продовжують підвищувати вартість бензину

Автор: RBC.UA
Вартість нафтопродуктів у окремих великих учасників українського ринку продовжує підвищуватися як на бензин, так і на дизельне паливо.

Вартість нафтопродуктів в окремих великих учасників українського ринку продовжує підвищуватися як на бензин, так і на дизельне паливо.

Згідно з даними моніторингу цінового департаменту "Консалтингової групи А-95", сьогодні, 3 квітня ц. р., свої ціни у всіх областях присутності підвищили мережі автозаправних станцій під брендами ОККО і WOG. Вартість палива в цих мережах встановилася на однаковому рівні, збільшившись на 10 копійок в порівнянні з вчорашнім днем:

А-76/80 - 10,45 грн/л;
А-92 - 10,99 грн/л;
А-95 - 11,45 грн/л;
А-95 Mustang/Pulls - 12,25 грн/л;
ДТ - 10,49 грн/л.

Нагадаємо, напередодні на станціях ОККО і WOG подорожчав низькооктановий бензин і А-92 на 2 і 5 копійок відповідно.

Також сьогодні, згідно з даними "А-95", продовжило дорожчати паливо і на станціях Shell - вартість високооктанового бензину тут виросла на 15 і 6 копійок, до 10,99 грн/л і 11,45 грн/л на А-92 і А -95 відповідно. Вартість дизельного палива в цій мережі також виросла до 10,49 грн/л, що на 4 копійки більше вчорашнього показника.

Другий день поспіль зафіксовано зростання цін в більшості регіонів в мережі АЗС "ТНК / Formula". Бензин А-76/80, А-92 і А-95 подорожчали на 10 копійок, до 10,09 грн/л, 10,49 грн/л і 10,79 грн/л відповідно. У Київській області на цих станціях подорожчав на 10 копійок лише А-92 - до 10,69 грн/л.

Як повідомлялося, за минулі вихідні на 10 копійок підвищилася вартість усіх марок бензину в мережі найбільшого роздрібного оператора, групи "Приват" (об'єднує бренди "Укрнафта", ANP, "Авіас", "Сентоза" тощо).

За прогнозами учасників ринку, зростання цін на паливо продовжитися до кінця весни. Так, у компанії "Лукойл" вважають, що, виходячи з прогнозів цін на нафту, вартість А-95 на українських АЗС до травня може скласти 12 грн за літр.

Забезпечити стабільність цін на автомобільне паливо в поточному році прем'єр-міністр Україна Микола Азаров доручив першому віце-прем'єр-міністру Валерію Хорошковському.

Одним із заходів стримування зростання цін на нафтопродукти є тимчасове зниження акцизу на паливо. Проте в уряді вже відмовлялися від зниження акцизних ставок на паливо - на своєму засіданні 21 березня ц. р. Кабінет міністрів після обговорення даного питання ухвалив рішення відмовитися від такого кроку через загрозу значних втрат для бюджету.

Зараз у Кабінеті міністрів узгоджується законопроект, що передбачає введення диференційованих ставок акцизного збору на нафтопродукти. За словами джерела в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, законопроект планується зареєструвати у Верховній Раді через два тижні.

У минулому році 7 квітня для стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів Верховна Рада підтримала ініційований Міненерговугілля законопроект про зниження на три місяці (до 1 серпня) ставок акцизного збору на 50 євро / т для бензину і на 30 євро/т для дизельного палива, до 132 євро/т і 60 євро/т відповідно. Закон вступив в силу 20 квітня 2011 р. Пізніше дію знижених ставок акцизу було продовжено до 1 вересня 2011 р. Тоді Президент України Віктор Янукович зазначив, що Україна втратила 500 млн грн в результаті зниження акцизів на пальне.