ua en ru

Канцелярія віце-президента Сирії: "Шараа ніколи не замислювався про те, щоб залишити країну"

Автор: RBC.UA
Віце-президент Сирії Фарух Шараа не залишав країну і продовжує знаходиться в Дамаску, повідомило державне телебачення Сирії з посиланням на заяву канцелярії Шараа.

Віце-президент Сирії Фарух Шараа не залишав країну і продовжує знаходиться в Дамаску, повідомило державне телебачення Сирії з посиланням на заяву канцелярії Шараа, передає Reuters.

"Фарух аль-Шараа ніколи не замислювався про те, щоб залишити країну", - йдеться в офіційній заяві, яке послідувало через кілька годин після появи інформації про те, що віце-президент Сирії покинув країну.

Раніше повідомлялося, що Шараа втік до Іорданії. Опозиціонери стверджували, що Шараа покинув Дамаск ще 2 дні тому, проте вважав за краще приховувати своє рішення до прибуття в сусідню Йорданію. Стверджується, що з віце-президентом в Йорданію втікли ще два генерали, проте їхні імена не уточнюються.

Шараа вважався одним з найвірніших соратників сирійського Президента. Він почав свою кар'єру ще при батькові Башара Асада Хафезі. З 1984 по 2006 рік Шараа очолював МЗС Сирії і був одним зі світових рекордсменів за кількістю років на чолі зовнішньополітичного відомства. У лютому 2006 року чиновник, якому на той час було майже 70 років, став віце-президентом Сирії. Втім, багато експертів стверджували, що це було свого роду почесною відставкою - шансу очолити країну при Асада у нього не було, а посада була номінальною.

Влада в Дамаску продовжує нести втрати на тлі запеклого протистояння Президента Башара Асада з опозицією. Так, 6 серпня ц.р. біг в Йорданію прем'єр-міністр Ріяд Хіджаб, втім, що вважався ставлеником опозиції. 18 липня ц.р. четверо високопоставлених силовиків, включаючи зятя президента Сирії, загинули в результаті теракту в будівлі Бюро державної безпеки в Дамаску.

Збройне протистояння влади і опозиції триває в Сирії з березня 2011 р. Опозиція вимагає відставки Президента Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані зарубіжними радикальними угрупуваннями ісламістів.

Організація Об'єднаних Націй востаннє повідомляла в березні ц.р., що в ході сирійського конфлікту загинули більше 9 тис. цивільних осіб, проте з тих пір перестала рахувати загиблих. Згідно з поточними оцінками правозахисної організації "Сирійська обсерваторія прав людини", за час конфлікту в Сирії загинули не менше 19 тис. осіб.

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що кваліфікує конфлікт в Сирії як громадянську війну. Сирійський Президент Башар Асад також визнав, що в країні триває повномасштабна війна.

Міжнародне співтовариство намагається врегулювати конфлікт за допомогою дипломатії, однак експерти зазначали, що з відставкою Кофі Аннана з поста спецпосланця ООН, події розвиватимуться за силовим сценарієм. Також зазначимо. що вчора ООН і ЛАГ прийняли рішення, що посаду займе алжирський дипломат Лахдар Брахімі. Брахімі вважається архітектором примирних угод, досягнутих в саудівському місті Ет-Таїф і поклали край громадянській війні 1975-1990 рр.. в Лівані. У 1997-1999 роках і з 2001 по 2004 рік Брахімі був спецпредставником генсека ООН в Афганістані, а в 2004 р. допомагав формувати тимчасовий уряд в Іраку. За дорученням генсека ООН дипломат виїжджав зі спеціальними місіями до Конго, Йемену та Ліберії.

Також вчора Рада Безпеки ООН ухвалила рішення не продовжувати мандат місії спостерігачів в Сирії, що спливає 19 серпня.