ua en ru

Віталій Кличко: Поки децентралізація - це лише гучні заяви

Віталій Кличко: Поки децентралізація - це лише гучні заяви Кличко запевнив, що переговори щодо реструктуризації боргів Києва "йдуть добре"
Чинний мер Києва Віталій Кличко проголосував сьогодні на виборчій дільниці в ліцеї ім. Івана Богуна. Після голосування він відповідав на запитання журналістів, в тому числі, дав бліц-інтерв'ю РБК-Україна.

Чинний мер Києва Віталій Кличко проголосував сьогодні на виборчій дільниці в ліцеї ім. Івана Богуна. Після голосування він відповідав на запитання журналістів, в тому числі, дав бліц-інтерв'ю РБК-Україна.

Кличко запевнив, що буде домагатися повернення столиці податку на доходи з фізосіб. Він також запевнив, що переговори щодо реструктуризації боргів Києва "йдуть добре".


РБК-Україна: Чи розраховуєте на перемогу в першому турі?

Віталій Кличко:
Можна розраховувати, але я робив і роблю все те, що я повинен робити, все, що вимагає громада сьогодні. Вирішать кияни, що я гідний перемоги в першому турі - здорово, вирішать у другому - я буду боротися у другому.

РБК-Україна: Якщо виграєте, яке перше розпорядження підпишете?

Віталій Кличко:
У мене немає перших, других чи третіх розпоряджень. Я продовжую робити ту рутинну роботу, яку робив, роблю, буду робити. Є величезна кількість проблем, які треба вирішити. Вони стосуються безпеки міста, інфраструктури, допомоги соціально незахищеним верствам населення, підготовки до зими.

Немає у нас першочергових, а є величезна кількість проблем, які необхідно вирішувати одночасно.

РБК-Україна: Для безпеки міста - що плануєте робити?

Віталій Кличко:
Безпека для киян є пріоритетом, щоб вони відчували себе впевнено і захищено. Буду вирішувати питання, пов'язані з роботою міліції, дотриманням правопорядку, питання освітленості вулиць. Люди користуються і дорогами і транспортом, і комфорт в цій сфері теж стосується питань безпеки городян.

РБК-Україна: До Київради балотується багато партій. І навряд чи вдасться сформувати чітку більшість. Як будете домовлятися?

Віталій Кличко:
Я впевнений, що ключова домовленість і об'єднання мають бути не між персоналіями, а навколо тих викликів, які є, і які необхідно вирішити.

Я досконально вивчав всі виборчі пропозиції, обіцянки різних сил. Більшість з них - ілюзія і черговий обман. Я б хотів, щоб ті партії, які пройдуть в Київраду, об'єдналися навколо вирішення реальних проблем, а не займалися популізмом.

РБК-Україна: Київ - єдине місто, яке віддає максимум податку з доходів фізосіб до бюджету, більше 60%. Чи будете ви ініціювати перед Кабміном скасування цієї норми або зниження цього показника?

Віталій Кличко:
Я звертаюся до киян, розраховую на їхню підтримку. Київ - самодостатнє місто. Нам необхідно повернути місту інфраструктуру і зовнішній вигляд, яке у нього має бути.

Ми можемо самі будувати дороги, мости, але якщо у нас не буде інвестиційної норми такої...

У нас забирають 60%, а я хочу підкреслити, що податки киян повинні залишатися в Києві. Я буду боротися за це.

РБК-Україна: Може, це і буде ваше перше рішення?

Віталій Кличко:
Поки децентралізація - це лише гучні заяви. Потрібно давати громадам розпоряджатися їхніми грошима, а не забирати, а потім ми змушені випрошувати у Кабміну гроші на ту чи іншу програму.

РБК-Україна: Ви будете ініціювати це перед Кабміном?

Віталій Кличко:
Однозначно. Я вже звертався і піднімав це питання перед Президентом (Петром Порошенком, - ред.). Це ключове питання. Ми розуміємо, що без грошей не можемо ні дороги побудувати, ні мости, ні іншу інфраструктуру, ні під'їзди відремонтувати, ні ліфти нові закупити, ні новий транспорт.

Я ініціював і буду продовжувати ініціювати, щоб податки киян залишилися в місті Києві.

РБК-Україна: У Києва дефолтний стан. Як йдуть переговори?

Віталій Кличко:
Переговори йдуть добре. Я сподіваюся, ми знайдемо компромісне рішення, яке буде влаштовувати і Київ, і кредиторів.

Давайте не будемо забігати наперед, щоб не робити спекуляції. Детальніше я зможу коментувати тільки за результатами переговорів.

РБК-Україна: Скільки ви витратили на виборчу кампанію?

Віталій Кличко: Близько 17 млн ​​грн.

Спілкувалась Наталія Непряхіна