Віталій Кличко: Чисора і Хей зайшли занадто далеко
Чемпіон світу за версією WBC, титул якого він захистив буквально на цих вихідних, Віталій Кличко розповів The Times свої думки про професійний бокс, спротивную етику, імідж боксу.
"Брутальні розбірки поміж Девідом Хеєм та Дереком Чісорою минулих вихідних у Мюнхені, свідками яких ми стали після успішного захисту мною чемпіонського титулу, були суцільним безглуздям. І мені було приємно дізнатися, що Чісора, зрештою, вибачився перед фанатами боксу. Хочеться вірити, що він щирий, коли стверджує, що "усі уроки було засвоєно".
Тим не менш, Всесвітня боксерська рада (WBC) має дати належну оцінку подібним діям. Це може бути або фінансовий штраф, або пониження у рейтингу WBC з тим, щоб Чісора не міг претендувати на світові титули. Репутація боксу постраждає, якщо не відбудеться жорсткого покарання.
Мені дуже складно уявити, щоб великі чемпіони минулого могли дозволити собі подібне неподобство. Обидва боксери продемонстрували величезну неповагу до своїх фанів, так само як і до фанатів боксу з усього світу.
На превеликий жаль для обох учасників ця бійка була далеко не першою. При цьому ми маємо пам'ятати, що добра репутація у боксі - це довгі роки тяжкої праці. А от знищити цю репутацію можна буквально за секунду.
Велика Британія, так само як і Німеччина, можуть цілком справедливо вважатися батьківщиною сучасного боксу. Немає сумнівів, що після подій минулих вихідних репутація британського боксу зазнала серйозного удару.
У першу чергу слід розуміти, що бокс є мистецтвом стратегії та тактики. Це не примітивна бійка, де усе вирішують кулаки та погрози. Нам з моїм братом Володимиром добре відомо де проходить межа між спортом та шоу. І ми ставимося з розумінням до усіх погроз чи жестів наших опонентів, які сприймаємо виключно як елемент певної гри на публіку.
Але нашим обов'язком як професійних спортсменів є робити усе можливе, аби дух спорту не пав жертвою дешевих піар-прийомів. У випадку Чісори та Хея ці хлопці зайшли надто далеко. Навіть Мухамед Алі , що нерідко практикував епатажну поведінку та гучні висловлювання, ніколи не дозволяв собі опускатися настільки низько, як це було у Мюнхені. Своєю поведінкою Хей та Чісора продемонстрували, що готові поламати усі рамки пристойності, пожертвувати авторитетом спорту та опустити його до рівня вуличних бійок.
Боксерська спільнота має жорстко зреагувати на цей скандал. Можливо слід звернути увагу на діяльність інших спортивних організацій, як, наприклад, ФІФА, та на їхній досвід забезпечення чесності спортивних змагань. Таким чином ми зможемо зміцнити репутацію боксу. Слід також, на зразок ФІФА, ввести спеціальні програми популяризації принципу "Fair play". Це може допомогти відновити імідж боксу як виду спорту напередодні Олімпійських Ігор у Лондоні.
Щодо британського боксу, то відновити його престиж та честь зможе лише нове покоління боксерів, що зможуть на власному прикладі показати, що Чісора та Хей є винятком з правил. Вони також мають переконати наступні покоління фанатів, що боксери ставлять власну спортивну майстерність попереду хуліганства чи сумнівного піару".