ua en ru

Віктор Янукович сьогодні проведе прес-конференцію

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 1 березня 2013 р., Президент України Віктор Янукович проведе підсумкову прес-конференцію, присвячену триріччю перебуванню на президентській посаді.

Сьогодні, 1 березня 2013 р., Президент України Віктор Янукович (на фото) проведе підсумкову прес-конференцію, присвячену триріччю перебуванню на президентській посаді. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Прес-конференція почнеться об 11:30, і пройде вона в Українському домі.

Сьогоднішній захід стоїть в одному ряду з проектом "Діалог з країною" - відкритою телевізійною прес-конференцією Януковича, яка відбулася 22 лютого. Тоді глава держави впродовж чотирьох годин відповідав на питання, які йому задавали під час прямих включень з різних міст України. Крім того, в студії питання ставили журналісти, які представляли різні українські телеканали.

Відверто незручних питань, на які не можна було б дати розпливчаті відповіді, поставлено не було. Хоча в якийсь момент Президент розхвилювався і навіть перейшов у своєму спілкуванні з української мови на російську. Якщо журналісти питали його все більше про економічне зростання, про проблему газу, про євроінтеграцію, про справу Тимошенко, то люди переважно просили Януковича допомогти їм у вирішенні якихось конкретних проблем, що він їм і обіцяв.

Читайте також: Діалог Президента з країною - Янукович чотири години спілкувався з українцями (фото, відео)

Глава держави намагався переконати українців, що проблеми в країні хоч і є, але вони вирішувані, а вирішувати їх буде або він сам, або державні чиновники - під страхом звільнення. В цілому Президент оцінює підсумки свого трирічного правління позитивно, проте іншого ніхто і не чекав. Не за горами президентські вибори 2015 р., і щиросерде визнання власних помилок неодмінно стало б козирем в руках опозиції, яка і так не балує Президента якими-небудь позитивними оцінками.

Нагадаємо, що до "Діалогу з країною" Янукович востаннє спілкувався з пресою аж 21 грудня 2011 р. Це був підсумковий річний захід. Наступна прес-конференція Президента повинна була відбутися 4 липня 2012 р. в Українському домі. Проте тоді через мітинг проти закону про мови захід був скасований. Також була скасована підсумкова прес-конференція в кінці грудня 2012 р. Замість спілкування з журналістами Янукович виїхав відпочивати до Карпат. Крім того, 25 вересня була скасована заздалегідь оголошена прес-конференція Януковича в Нью-Йорку. У суспільстві вже давно говорять, що Президент побоюється преси, оскільки нерідко помиляється у своїх виступах, а окрім всього іншого боїться незручних питань.

Читайте також: Опитування РБК-Україна - майже половина респондентів вважають, що три роки президентства Януковича погіршили ситуацію в країні

Така небувала активність Президента останнім часом - аж дві прес-конференції впродовж тижня - пояснюється його бажанням заручитися підтримкою як можна більшого числа громадян на екваторі свого правління, щоб згодом ця підтримка вилилася в голоси на президентських виборах 2015 р. Крім того, необхідно забезпечити оптимістичними коментарями і завіреннями обраний стратегічний курс країни, однією з головних характеристик якого є бажання зберегти багатовекторність зовнішньої політики, що сполучає євроінтеграцію з тісною співпрацею з Митним союзом.

Читайте також: Звільнити Тимошенко і Луценко може суд, а не парламент, - Янукович

Цікаво, що респонденти, опитані РБК-Україна, оцінюють три роки правління Януковича не дуже втішно. Так, майже половина респондентів, що взяли участь в опитуванні, а саме 48% або 3708 осіб, вважають що за три роки перебування Януковича на посаді Президента ситуація в економіці і соціальній сфері погіршала. 23% опитаних, а це 1744 людини, вважають, що в економічній і соціальній сферах немає позитивних зрушень.