ru ua

Відео з виборчих дільниць можна буде дивитися на спеціальному сайті

Автор: RBC.UA
Відео з окружних виборчих комісій можна буде дивитися он-лайн. Центральна виборча комісія (ЦВК) вирішила створити сайт з відео з ОВК. За відповідну постанову проголосували 13 членів ЦВК на черговому засіданні, передає кореспондент РБК-Україна.

Відео з окружних виборчих комісій можна буде дивитися он-лайн. Центральна виборча комісія (ЦВК) вирішила створити сайт з відео з ОВК. За відповідну постанову проголосували 13 членів ЦВК на черговому засіданні, передає кореспондент РБК-Україна.

Постанова передбачає створення сайту в Інтернеті для трансляції відеозображення з окружних виборчих комісій під час голосування 28 жовтня 2012 р.

ЦВК зареєструє доменне ім'я сайту - www.vybory2012.ua

Читайте також: Центрвиборчком затвердив договір про відеоспостереження на парламентських виборах

Сайт почне працювати раніше, ніж за два тижні до початку голосування. Ресурс буде оснащений системами захисту, що пройдуть державну експертизу. Дивитися відео з виборчих дільниць зможуть одночасно понад 300 тис. осіб.

Нагадаємо, що хід виборів до Верховної Ради 2012 р. буде фіксуватися за допомогою відеокамер. На це парламент виділив 993,6 млн грн. Виконувати роботи по обладнанню виборчих дільниць відеокамерами буде ПАТ "Сітронікс Інформаційні Технології Україна".
Системи відеоспостереження будуть встановлені в приміщеннях для голосування звичайних виборчих дільниць. Вимога про відеоспостереження не буде поширюватися на окружні виборчі комісії, дільничні виборчі комісії закордонної виборчої дільниці, спеціальні виборчі дільниці, а також на Центральну виборчу комісію.

Веб-камери повинні розташовуватися таким чином, щоб не порушувати таємниці волевиявлення виборців і забезпечити умови для вільного формування виборцем своєї волі та її вільного виявлення, одночасно забезпечуючи контроль громадськості за дотриманням процедури голосування та підрахунку виборчих бюлетенів

Читайте також: Веб-камери після виборів можуть бути встановлені на вулицях міст і в кабінетах чиновників

Трансляція відео з виборчих дільниць почнеться в день голосування не пізніше початку підготовчого засідання відповідної комісії і завершиться після завершення голосування.

Після виборів камери з виборчих дільниць збираються використовувати для забезпечення додаткової безпеки в містах України. Також можливо, що камери буде встановлено у школах. На думку опозиції, веб-камери на виборчих дільницях можуть використовувати для залякування виборців.