ua en ru

Сергій Курченко придбав медіахолдинг UMH Group (відео)

Автор: RBC.UA
Група компаній СЄПЕК Сергія Курченка і UMH Group сьогодні, 21 червня, підписали угоду купівлі-продажу 98% акцій медіа-холдингу, повідомляє UMH. СЄПЕК придбає акції більшості міноритарних акціонерів в окремих проектах, в тому числі - у структур, афілійованих з Геннадієм Боголюбовим.

Група компаній СЄПЕК Сергія Курченка (на фото) і UMH Group сьогодні, 21 червня, підписали угоду купівлі-продажу 98% акцій медіа-холдингу, повідомляє UMH. СЄПЕК придбає акції більшості міноритарних акціонерів в окремих проектах, в тому числі - у структур, афілійованих з Геннадієм Боголюбовим. Опціон з Петром Порошенком із придбання його часткок у "Кореспонденті" та інших спільних проектах був реалізований ще у квітні.

За даними прес-служби СЄПЕК, підписаний договір стосується купівлі-продажу 100% акцій.

РБК-Україна не змогло додзвонитися до головреда журналу "Кореспондент" Віталія Сича. Але в коментарях на Facebook Сич написав: "Я у відпустці і хотів би в ній залишитися ще хоча б день. Хоча, звичайно, вона зіпсована".

Президент UMH Борис Ложкін не назвав Forbes суми угоди: "Можу тільки сказати, що моє уявлення про оцінку компанії (450-500 млн дол.) виявилося досить близьким до того, якою була сума угоди".

Згідно з умовами правочину, Борис Ложкін не зможе протягом якогось часу створювати бізнес, що прямо конкурує з компаніями, які входять до UMH. Строк обмеження сторони не розкривають. "Сергій Курченко на переговорах декларував готовність вкласти 100 млн дол. у розвиток компанії протягом трьох років. З точки зору інтересів компанії UMH, прихід нового власника з великим апетитом до інвестицій є вигідним", - зазначив Ложкін.

За повідомленням прес-служби СЄПЕК, на сьогодні сплачено близько 50% від суми угоди. Курченко підтвердив, що в найближчі три роки після отримання прав власності та повного закриття угоди СЄПЕК збирається реінвестувати прибуток UMH group в її розвиток і додатково інвестувати в різні проекти UMH до 100 млн дол.

Додамо, що головред сайту korrespondent.net Юлія МакГаффі заявила на Facebook про те, що продовжить працювати на посаді як мінімум до першого кварталу 2014 р. А ось головний редактор "Forbes Україна" Володимир Федорін назвав продаж журналу кінцем проекту в його нинішньому вигляді: "Мій контракт головного редактора закінчується 1 грудня 2013 р. Я йду з цієї посади 1 жовтня".

Як повідомлялося напередодні, одна з найбільших медіагруп у країні - United Media Holding NV (UMH) Бориса Ложкіна завершила переговори про залучення зовнішнього фінансування.

Планується, що операція буде завершена в першому кварталі 2014 р. До остаточного закриття угоди управлінський менеджерський склад UMH group залишається незмінними. 98% акцій компанії передано на зберігання ескроу-агенту (одній з авторитетних юридичних компаній Великої Британії).

У планах ГК СЄПЕК на найближчі три роки після отримання прав власності та повного закриття угоди - реінвестувати прибуток UMH group у її розвиток і додатково інвестувати в різні проекти UMH до 100 млн дол.

Зазначимо, раніше основний акціонер UMH Group оцінював компанію в 450-500 млн дол.

Близько 80% UMH Group належить компанії Integrity International Holding, основними співвласниками якої є Борис Ложкін (близько 75%), а також топ-менеджери групи і структури, близькі до російських медіабізнесменів Леоніда Макарона і Вадима Горянінова. Ще 15% UMH Group належить ряду інвестфондів і приватних інвесторів, які купили у 2008 р. GDR компанії під час розміщення на Франкфуртській біржі. Решта 5% розподілені між компаніями, близькими до Петра Порошенка, Concorde Capital, а також колишніми міноритаріями KP Media, включаючи Dragon Capital.

До UMH Group входять видання "Аргументи і Факти в Україні", "Комсомольська правда в Україні", "Футбол", тижневики "Кореспондент", "Теленеделя". Холдинг володіє ліцензіями на видання журналів Forbes і Vogue. UMH group володіє радіостанціями Авторадіо, "Наше Радіо", "Ретро FM", інформаційними інтернет-ресурсами Korrespondent.net, Football.ua, Vgorode.ua, інтернет-портали Bigmir.net і I.ua.

Із травня 2008 р. GDR компанії котируються на Франкфуртській фондовій біржі. У 42 офісах компанії у Росії і Україні працює близько 4 тис. співробітників.

СЄПЕК офіційно належить 27-річному бізнесменові Сергію Курченку. Група володіє мережею бензинових і газових заправок в Україні і в Німеччині. У березні СЄПЕК домовилася про купівлю Одеського НПЗ у "Лукойлу" за 250 млн дол., а також продовжує переговори про покупку Лисичанського НПЗ (належить підконтрольній "Роснєфті" ТНК-ВР).

З березня СЄПЕК здійснює реверсні поставки газу з Європи за контрактом з угорським трейдером Optenergy Kft.
Додамо, що екс-глава правління ПАТ "Укрсоцбанк" (ТМ UniCredit Bank) з 1 липня 2013 р. займе посаду заступника голови наглядової ради групи компаній СЄПЕК.