ua en ru

Вертольоти НАТО атакували блокпост в Пакистані: загинуло 28 солдатів

Автор: RBC.UA
Вертольоти сил НАТО, що базуються в Афганістані, перетнули кордон з Пакистаном і атакували блокпост в агентстві (племінна область) Моманд, в результаті чого 28 солдатів загинули, 11 отримали важкі поранення. Про це повідомив офіційний представник пакистанської армії, передає Reuters.

Вертольоти сил НАТО, що базуються в Афганістані, перетнули кордон з Пакистаном і атакували блокпост в агентстві (племінна область) Моманд, в результаті чого 28 солдатів загинули, 11 отримали важкі поранення. Про це повідомив офіційний представник пакистанської армії, передає Reuters.

Атаці, яка була проведена сьогодні рано вранці, їй піддався блокпост в м.Салала (область Байзай агентства Моманд). Reuters уточнює, що місце події перебуває у двох з половиною кілометрах від пакистано-афганського кордону. Всього на блокпосту несли службу 40 військових.

"Вертольоти НАТО відкрили безладний вогонь по блокпосту в м.Салала в області Байзай", - повідомив представник армії Пакистану.

Як передає BBC, після атаки сили безпеки на північному заході Пакистану заблокували постачання вантажів НАТО до Афганістану. Як заявляє місцева влада, близько 40 вантажівок і бензовозів були зупинені на прикордонному переході біля міста Джамруд в околицях Пешавара через кілька годин після обстрілу. Повідомляється також, що поставки припинені з міркувань безпеки.

Виконуючий обов'язки посла Пакистану в США Йоффат Гардезі висловив протест Державному департаменту США у зв'язку з проведеною сьогодні атакою гелікоптерів НАТО на блокпост країни.

Командувач військами НАТО в Афганістані генерал Джон Аллен висловив співчуття родичам загиблих і поранених в атаці. Генерал додав, що в НАТО почали розслідування обставин інциденту, яке він взяв під особистий контроль.

Зазначимо, що цей інцидент може призвести до серйозного погіршення американо-пакистанських відносин. Тертя між Ісламабадом і Вашингтоном виникли після проведення американським спецназом в травні цього року операції на території Пакистану, в результаті якої був убитий лідер "Аль-Кайеди" Усама бен Ладен.

Як стало відомо, Вашингтон вирішив заздалегідь не повідомляти про спецоперацію пакистанську сторону, побоюючись витоку інформації. Цей інцидент став, зокрема, причиною різкого зростання антиамериканських настроїв в Пакистані.

Це вже не перший подібний інцидент в прикордонних районах Пакистану, де, за деякими даними, ховається до п'яти тисяч бойовиків руху "Талібан", відзначає BBC.

Торік, після того, як два пакистанських солдати загинули при обстрілі з американського вертольота, Пакистан тимчасово закрив кордони для постачань вантажів, призначених для армії США в Афганістані.

У жовтні цього року командувач пакистанської армії Ашфак Кайані застеріг США від проведення військових операцій в Північному Вазиристані.

Він заявив, що Сполученим Штатам слід було б зосередитися на стабілізації обстановки в Афганістані, замість того щоб підштовхувати Пакистан до конфлікту з угрупуваннями, які закріпилися поблизу афганського кордону.

Як повідомляє телеканал PressTV, Пакистан збирається подати скаргу в ООН на США у зв'язку з операціями американських безпілотних літальних апаратів в прикордонних районах республіки. Парламент країни має намір зібрати інформацію про загибель мирних громадян при авіаудари американських літаків.

Зазначимо, вчора в повіті Карабах (провінція Кабул, Афганістан) бойовики екстремістського руху "Талібан" збили вертоліт з 33 військовослужбовцями Міжнародних сил сприяння безпеці (МССБ) в Афганістані.

Війна в Афганістані між силами НАТО і рухом "Талібан" триває з 2001 р. Провідну роль у бойових діях грають американські підрозділи. Збройні сили США втратили у війні убитими не менше 1,6 тис., пораненими - 11,7 тис. осіб. Останнім часом ЗМІ передають дані, отримані з різних джерел, в яких говориться, що влада Пакистану підтримує екстремістські рухи, а останнім часом навіть почала переговори з талібами про мир. Представники армії США і вищі чиновники неодноразово закликали Пакистан відмовитися від подвійної політики і припинити контакти з терористами.