Версаль відкриває знамениту Дзеркальну галерею

Понеділок 25 червня 2007 12:01
Версаль відкриває знамениту Дзеркальну галерею
Дзеркальна галерея
Автор: RBC.UA
Дзеркальна галерея Версальського палацу відкриється для відвідин публіки 27 червня. Реставрація одного з найвідоміших залів палацу зайняла 4 роки - рік на дослідження, 3 - на відновлювальні роботи - і коштувала 12 млн євро. Саме у цій галереї в 1919 р. був підписаний Версальський мирний договір, який поклав край Першій світовій війні.

Дзеркальна галерея Версальського палацу відкриється для відвідин публіки 27 червня. Реставрація одного з найвідоміших залів палацу зайняла 4 роки - рік на дослідження, 3 - на відновлювальні роботи - і коштувала 12 млн євро, повідомляє агентство France Presse. Саме у цій галереї в 1919 р. був підписаний Версальський мирний договір, який поклав край Першій світовій війні. Вона слугувала місцем зборів і балів, у ній проходили важливі державні заходи. З галереї відкривається широкий вид на Версальський парк. Завершена у 1684 р. архітектором Жюлем Ардуен-Мансаром і художником Шарлем Лебреном, галерея неодноразово ремонтувалася, але лише у 2000 рр. 73-метрова зала була відреставрована повністю і отримала вигляд як за часів Людовика XIV, оскільки багато деталей інтер'єру були втрачені в ході Великої Французької революції. Зокрема, реставратори повністю очистили оригінальні живописні полотна. Більшість картин були записані зверху пізнішими художниками. Експертам вдалося встановити походження дзеркал, які дали назву галереї, всі вони - місцевого виробництва, зроблені у Франції, а не у Венеції, як припускали деякі фахівці раніше. Стіни зали прикрашені 357 дзеркалами, які відбивають світло, яке ллється з 17 великих французьких вікон протилежної стіни. Нагадаємо, частина Дзеркальної зали була відкрита для туристів ще в грудні 2005 р. На "косметичний" дворічний ремонт було витрачено 14,4 млн дол. Реставратори тоді вперше застосували передові технології, відновили небесну блакить розписів плафона за допомогою спеціальної вакуумної технології, позолотили підвішені до стелі люстри і підновили мармурові стіни. Плани масштабної реконструкції Версалю загальною вартістю 390 млн євро, розрахованої на 17 років, обнародував у 2003 р. тодішній міністр культури Франції Жан-Жак Айагон, повідомляє Associated Press. Реконструкція стосувалася усіх частин комплексу, включаючи знамениті сади і Дзеркальну залу. За 17 років повинні замінити 400 віконних рам XIX ст. (які сильно постраждали під час урагану 1999 р.) і крокви, відновити систему водопостачання і електропроводки, які не поновлювалися від 1950-х рр. Свого оригінального вигляду XVII ст. набуде головний двір. З головної будівлі палацу будуть видалені офіси адміністрації - на їх місці з'являться нові туалети і ресторани для туристів. При цьому, Reuters передавав, що міністр поклявся, що Версаль ні на один день не буде зачиненим для туристів (сюди приїжджає 10 млн чоловік на рік), і не буде весь від даху до цоколя за повитий будівельними конструкціями. Версаль як і раніше залишиться тим, чим він є для всього світу понад 300 років - резиденцією Короля-Сонця Людовика XIV, пам'ятником класицизму і символ пишності французької культури.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся