ua en ru

Верховний суд Південної Осетії визнав результати президентських виборів недійсними

Автор: RBC.UA
Верховний суд Південної Осетії, який розглядав сьогодні скаргу політичної партії "Єдність", визнав результати президентських виборів недійсними.

Верховний суд Південної Осетії, який розглядав сьогодні скаргу політичної партії "Єдність", визнав результати президентських виборів недійсними.

Верховний суд розглядав сьогодні скаргу політичної партії "Єдність" на дії прихильників кандидата в Президенти Алли Джіоєвої, які нібито порушували права виборців під час голосування, а також на бездіяльність Центральної виборчої комісії (ЦВК), яка, на думку авторів скарги, не припинила ці дії.

Напередодні кандидат в Президенти Південної Осетії, екс-міністр освіти республіки Джіоєва заявила про свою перемогу в другому турі президентських виборів, посилаючись на позицію міжнародних спостерігачів.

"У мене на руках дані з усіх виборчих дільниць Південної Осетії. У цих виборах взяли участь 27 тис. 956 чоловік. За мене і мою команду проголосували 16 тис. 454. Це в процентному відношенні 58,9%. За команду Бібілова проголосували 10 тис. 972, решта бюлетенів або визнані недійсними, або зіпсованими, або проти всіх", - навела власні дані за результатами виборів Джіоєва. Вона закликала свого опонента - голову республіканського МНС Анатолія Бібілова - "проявити громадянську позицію, вийти і гідно визнати свою поразку".

За словами Джіоєвої, всі спостерігачі і члени ЦВК констатували, що вибори пройшли нормально і зафіксовані лише незначні порушення. "Сьогодні виходити і говорити про якісь системні порушення щонайменше негоже", - підкреслила кандидат легітимність виборів.

У першому турі виборів, що відбувся 13 листопада 2011 р., Джіоєва і Бібілов набрали майже рівну кількість голосів. Другий тур виборів Президента Південної Осетії відбувся 27 листопада. Незважаючи на заборону Верховного суду голова ЦВК Південної Осетії Белла Плієва оголосила його попередні підсумки: на 74 виборчих дільницях з 85 за Джіоєву проголосували 14 тис. 828 виборців (56,74%), за Бібілова - 10 тис. 462 (40%). Проти обох кандидатів проголосували 299 виборців (1,1%).

У свою чергу Бібілов в ході прес-конференції заявив, що на членів ЦВК чиниться тиск, і що члени комісії підкуплені. Він категорично не згоден з рішенням ЦВК, який оголосив, що Джіоєва випереджає його з перевагою в 16% голосів виборців. Мова йде про нібито підкуп виборців і незаконну агітацію. Верховний суд ухвалив заборонити оголошення результатів голосування до закінчення перевірки скарги.

Джіоєва сьогодні заявила журналістам, що ЦВК республіки підтвердив її перемогу у другому турі президентських виборів. "Центральна виборча комісія підписала протокол виборів. Підписи поставили всі 15 членів комісії. Тим самим підтверджена моя перемога, а моя перемога - це перемога народу", - затвердила Джіоєва, виступаючи перед присутніми біля свого виборчого штабу. Жінка закликала своїх прихильників вийти на центральну площу Цхінвала прямо зараз. Вона додала, що збирається пройти разом з прихильниками мирним ходою вулицями міста.

Бібілова називають "кандидатом від Москви", у свою чергу опозиція підтримує Джіоєву - екс-міністра освіти республіки. Твердження про те, що Бібілов є обранцем Кремля, ще раз підтвердилися перед другим туром виборів, коли 21 листопада у Владикавказі з Бібіловым зустрівся Президент Росії Дмитро Медведєв. Російський лідер охарактеризував його як людину, відомому не тільки в своїй республіці", яка "активно працює з нашими хлопцями і вирішує дуже складні завдання". Бібілов і сам заявляв ЗМІ про "російську підтримку", відзначає радіостанція "Голос Америки".

Тбілісі неодноразово заявляв, що його не цікавлять" південноосетинські вибори, так як вони не мають суттєвого значення для Грузії, ні для міжнародного співтовариства". "Це захід, який спланований в Кремлі, яким керує офіційна Москва, і відповідальність за результати якого несе офіційна Москва", - заявила журналістам заступник глави грузинського МЗС Ніно Каландадзе на брифінгу 28 листопада. Каландадзе нагадала, що після першого туру президентських виборів в Цхинвальському регіоні ряд країн "одноголосно засудив події, що відбуваються там".

Вибори Президента республіки пов'язані із закінченням в грудні 2011 р. повноважень її чинного голови Едуарда Кокойти.