Конституційний суд Кувейту розпустив парламент

Неділя 16 червня 2013 16:05
Автор: RBC.UA
У Кувейті Верховний конституційний суд розпустив парламент і призначив нові вибори.

У Кувейті Верховний конституційний суд розпустив парламент і призначив нові вибори, передає Reuters з посиланням на співробітників суду.

Суд виніс таку ухвалу після розгляду скарг опозиції на поправки, внесені до виборчої системи указом еміра.

Опозиція бойкотувала вибори і оголосила парламент нелегітимним відразу після його обрання, оскільки, за твердженням активістів, він був обраний "відповідно до нелегітимного законодавства". Протестні акції опозиції почалися після ухвалення у виборче законодавство поправок, які передбачають голосування тільки за одного кандидата, а не за чотирьох, як це було раніше.

Читайте також: Кувейт, Саудівська Аравія і ОАЕ виділили 900 млн дол. на допомогу постраждалим у ході иірійського конфлікту

Нагадаємо, в 2012 р. в Кувейті загострилося протистояння між парламентом і правлячою династією аль-Сабах. Парламентарі вимагали проведення політичної реформи і розширення власних повноважень, що зустріло опір з боку еміра і його уряду. Кульмінацією суперечностей стала відставка двох міністрів - міністра фінансів і міністра праці і соціальних відносин, яких парламент звинуватив в корупції і перевищенні службових повноважень.

У жовтні 2010 р. емір Кувейту розпустив парламент країни. У червні того ж року емір вже оголошував про розпуск парламенту, проте в серпні Конституційний суд Кувейту його відновив.

Розпуск парламенту був однією з головних вимог опозиції. Відновлений судом парламент через бойкот з боку опозиції не міг проводити засідання.

Читайте також: Емір Кувейту розпустив парламент

Раніше парламент Кувейту закликав ввести у країні парламентське правління. Парламент Кувейту наполягав на тому, щоб уряд передав 9 міністерств під контроль парламентаріїв.

Дещо пізніше після подій з розпуском парламенту емір Кувейту Сабах аль-Сабах прийняв відставку уряду.

З 2006 р. Кувейт потрясла серія політичних криз, в ході яких дев'ять разів розпускався парламент і кілька разів у відставку йшов уряд. Розпуск кабінету в 2012 р. - четвертий з 2006 р.

Читайте також: Уряд Кувейту офіційно пішов у відставку

У Кувейті парламент не володіє реальною владою, проте має можливість блокувати деякі законопроекти. Уряд країни призначається особисто еміром і перед ним же несе відповідальність.

Кувейт - найстаріша, але не єдина країна Персидської затоки з виборчим законодавчим органом, при цьому емір і голова правлячого сімейства тут також проходить процедуру виборів і затвердження, на відміну від спадкових монархій сусідніх країн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся