ua en ru

ВР виділила 608 млн грн на боротьбу з епідемією грипу

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України прийняла в цілому закон "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2009 р. За відповідне рішення проголосували 246 депутатів з 432 зареєстрованих в залі.  

Верховна Рада (ВР) України прийняла в цілому закон "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2009 р. За відповідне рішення проголосували 246 депутатів з 432 зареєстрованих в залі.

Депутати підтримали поправку до закону про збільшення коштів, що виділяються на боротьбу з грипом, з 200 млн грн (як це було визначено прийнятим в першому читанні законопроектом) до 608 млн грн. За дану поправку проголосували 232 депутати з 433 зареєстрованих в залі. Не голосувала за збільшення коштів у повному складі фракція Партії регіонів.

Джерелом покриття відзначених витрат пропонується визначити надходження від перевищення кошторисних доходів над кошторисними витратами Національного банку України поточного року, які частково повинні зараховуватися до загального фонду державного бюджету.

У той же час, як заявив постійний представник Президента України у ВР України Ігор Попов, В.Ющенко "ймовірно вже сьогодні" накладе вето на закон щодо виділення 608 млн грн на підготовку до можливої другої і третьої хвилі епідемії грипу. "Проблема полягає в тому, що ВР і уряд у черговий раз не сказали точні джерела фінансування цього закону, і, по суті, вказані джерела, яких немає... Вже сьогодні відбудуться консультації Президента з міністром охорони здоров'я і Нацбанком щодо можливості виділити до кінця року 608 млн грн, чи треба їх виділяти вже на початку 2010 р. Тому, очевидно, що треба негайно вносити проект бюджету на 2010 р. і там передбачати кошти на боротьбу з епідемією на січень і лютий. А ручним рішенням ці кошти знайти неможливо... Тому, вже сьогодні Президент вирішить чи буде вето на цей закон. Але часу використати ці кошти вже немає, бо банки працюють до 25 грудня", - сказав він.

У свою чергу, перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін зазначив, що БЮТ готовий до спільного сценарію. "Вето Президента на цей закон розробляється Партією регіонів і Президентом... Вони домовилися, що можуть виділити 200 млн грн, а 608 млн грн для них неприйнятні. І він (В.Ющенко) накладе вето і все заблокується", - сказав він. При цьому, А.Кожем'якін запевнив, що до кінця року уряд у повному обсязі може використати відповідні 608 млн. "410 млн грн з них підуть на боротьбу з епідемією, придбання обладнання і вакцини, а інші кошти - на виплату преміальних тим лікарям, які працювали цілодобово", - сказав він.

Минулого тижня фракція БЮТ заявила, що вимагатиме ухвалення в цілому закону щодо виділення коштів на боротьбу з епідемією грипу. «Не дивлячись на те, що Партія регіонів і команда Президента України Віктора Ющенка об'єднувалися проти прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і всіляко затягують процес ухвалення в цілому відповідного закону, ми все одно наполягатимемо на його розгляді», - завірив тоді народний депутат від БЮТ Сергій Міщенко.

Відзначимо, перший віце-спікер Олександр Лавринович 4 грудня ц.р. повідомив, що бюджетний комітет ВР не розглянув проект закону про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2009 р.", яким пропонувалося виділити кошти на боротьбу з епідемією грипу. О.Лавринович повідомив також, що пропозиції в цей законопроект можуть бути розглянуті безпосередньо в сесійній залі, коли апарат парламенту підготує відповідні документи.

Як повідомлялося, законопроект про виділення 200 млн грн на боротьбу з епідемією грипу був внесений на розгляд парламенту народним депутатом від Партії регіонів (ПР) Миколою Азаровим. Згідно з законопроектом, пропонується виділити 100 млн грн - Міністерству охорони здоров'я України і 100 млн грн - місцевим бюджетам у вигляді субвенції з державного бюджету.

Разом з тим, ряд депутатів від Блоку Юлії Тимошенко і Блоку Литвина, грунтуючись на інформації Кабінету міністрів України і Національного банку України, пропонували збільшити суму на боротьбу з епідемією грипу до 608 млн грн.

Нагадаємо, ВР 26 листопада не змогла подолати вето на закон "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2009 г.", яким пропонувалося виділити 1 млрд грн за рахунок перевищення валових доходів Національного банку України над витратами. Парламентарії також не підтримали пропозиції В.Ющенко до цього закону. Глава держави пропонував виділити 1 млрд грн за рахунок збільшення на відповідну суму об'єму внутрішніх державних запозичень. 251 голосом депутати направили вказаний закон на доопрацювання в Бюджетний комітет.