Верховна Рада ратифікувала договір про ЗВТ з СНД (відео)

Народні депутати ратифікували договір про зону вільної торгівлі з СНД. "За" проголосували 236 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Народні депутати ратифікували договір про зону вільної торгівлі з СНД. "За" проголосували 236 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

З впровадженням  закону про створення ЗВТ з СНД товарообіг між Україною та СНД збільшиться на 35%, що істотно посприяє розвитку української економіки. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. "Ми отримуємо хорошу платформу для співпраці з країнами СНД, і надається можливість збільшити товарообіг при впровадженні даного документа на 35% ... Ми сподіваємося, що ті 72 млрд дол, які сьогодні вже є в такому обороті між країнами СНД і України, після прийняття цього документа збільшаться ... щонайменше, на третину. Ми очікуємо такого збільшення, а це додаткові робочі місця і хороша заробітна плата в нашій державі ", - сказав Єфремов.

Крім того, він підкреслив, що ратифікація цього документа жодним чином не зашкодить прагненню України до євроінтеграції, оскільки він не суперечить жодному заявою і жодному зобов'язанню, "які ми на себе взяли в рамках роботи з СОТ".

"Більше того, є відповідні висновки європейських експертів, що цей документ не суперечить зоні вільної торгівлі з Європейським союзом", - додав нардеп.

Зазначимо, що в "Фінансово-економічному обґрунтуванні" до проекту закону № 0266 "Про ратифікацію договору про зону вільної торгівлі" мова йде про те, що ратифікація договору про ЗВТ з СНД додатково збільшить доходи держбюджету на 9,4 млрд грн на рік.
Нагадаємо, 24 липня ц.р. Президент України Віктор Янукович вніс до ВР відповідний законопроект.

У той же час, як заявляли українські чиновники, договір про ЗВТ з СНД після вступу в силу може дати вітчизняній економіці додаткове зростання на 2% в рік. Також прогнозується, що ЗВТ з СНД дасть Україні зростання ВВП на 2,5%, або на 37,5 млрд грн в цінах 2012 р.

Зокрема, на думку прем'єр-міністра Миколи Азарова, угода допоможе Україні в 2012 р. збільшити економічний товарообіг і отримати додатковий приріст ВВП на рівні 2,2%. Також Азаров вважає, що "ратифікація договору про Зону вільної торгівлі з СНД допоможе вирішити "газове питання "з Росією".

18 жовтня 2011 р. Прем'єр-міністри країн Співдружності Незалежних Держав (СНД) підписали угоду про зону вільної торгівлі в рамках. Україна розраховує на створення ЗВТ з країнами СНД без вилучень і обмежень. При цьому міністр закордонних справ Костянтин Грищенко не виключив можливості імплементації угоди про ЗВТ з СНД до ратифікації угоди про асоціацію з ЄС.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що євроінтеграційні орієнтири України і майбутнє створення ЗВТ між Україною та ЄС може також надати якісно новий імпульс ЗВТ СНД. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся