ua en ru

Угорська мова отримала статус регіональної в Берегово Закарпатської обл (відео)

Автор: RBC.UA
Угорська мова набула статусу регіональної у місті Берегове в Закарпатській обл. На сесії міськради за відповідне рішення проголосували 26 із 36 депутатів.

Угорська мова набула статусу регіональної у місті Берегове в Закарпатській обл. На сесії міськради за відповідне рішення проголосували 26 із 36 депутатів, повідомляє "5 канал".

У м. Берегове проживає понад 25 тис. осіб, 48 % населення - угорці (12,8 тисяч).

Серед іншого, рішення міської ради передбачає звернутися до всіх підприємців та установ міста щодо реалізації регіонального статусу угорської мови.

Читайте також: Робоча група схвалила нову редакцію закону про мови

Нагадаємо, що раніше болгари хотіли надати статусу регіональної болгарській мові в м. Ізмаїл, але міська рада не стала розглядати це питання, натомість надала регіонального статусу російській мові.

Раніше сьогодні Миколаївська обласна рада надала статусу регіональної російській мові. Депутати миколаївської міської ради ухвалили аналогічне рішення дещо раніше. З 13 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська, Запорізька, Севастопольська, Харківська, Херсонська, Луганська ради.

Верховна Рада ухвалила закон "Про засади державної мовної політики" 3 липня. Це рішення викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон "Про державну мовну політику" ухвалений з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою.

Читайте також: Нацтелерадіо виключило графу про мови з ліцензій теле-і радіокомпаній

Законом збережено конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 документу встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому на території України гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесені російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська та кримчацька.

Як повідомляла радник Президента України Анна Герман, кількість носіїв мови, необхідна для надання їй статусу регіональної, можуть збільшити до 20-30%. Крім того, робоча група вже схвалила нову редакцію закону про мови. Також підготовлено пропозиції щодо розвитку державної мови, що передбачають українізацію усіх сфер життя.