ru ua

Венесуела відновила дипломатичні відносини з Колумбією

Автор: RBC.UA
Президенти Колумбії і Венесуели Хуан Мануель Сантос і Уго Чавес домовилися відновити дипломатичні відносини між державами.

Президенти Колумбії і Венесуели Хуан Мануель Сантос і Уго Чавес домовилися відновити дипломатичні відносини між державами. Про це стало відомо після зустрічі лідерів двох країн, яка пройшла в колумбійському м.Cанта-Марта, передає РБК з посиланням на Associated Press.

У ході зустрічі У.Чавес і Х.М.Сантос висловили готовність вжити заходів для поліпшення відносин між Каракасом і Боготою. "Ми прагнемо відновити відносини між нашими двома братніми країнами", - заявив Х.М.Сантос після прибуття в м.Санта-Марта. У.Чавес у свою чергу завив, що сподівається на "побудова нових і хороших відносин" з Колумбією.

Варто відзначити, розмови про "перезавантаження" відносин між Каракасом і Боготою почали звучати після того, як Х.М.Сантос змінив на посаді президента Колумбії Альваро Урібе.

Відразу після інавгурації 7 серпня ц.р. Х.М.Сантос виступив за налагодження відносин з Венесуелою: "Я віддаю перевагу щирому і прямому діалогу з Венесуелою і сподіваюся, що він почнеться якомога швидше".

Реакція венесуельського лідера не змусила себе довго чекати. У.Чавес майже відразу ж оголосив про готовність "перезавантажити" відносини з сусідньою Колумбією, зіпсовані за час президентства в Колумбії Альваро Урібе. Виступаючи в прямому ефірі на венесуельському державному телебаченні, У.Чавес заявив, що хотів би відновити дипломатичні відносини з Колумбією.

Нагадаємо, У.Чавес розпорядився призупинити дипломатичні відносини з Колумбією 22 липня ц.р. після того, як колишній колумбійський президент Альваро Урібе відкрито звинуватив Каракас у наданні підтримки екстремістської ліворадикальної організації "Революційні збройні сили Колумбії" (РЗСК, FARC).

Повному розриву дипвідносин передували кілька років конфронтації між двома країнами, наслідком яких стало падіння обсягу торгівлі між ними.