Венесуела звинуватила США в планах військової інтервенції до Лівії
Президент Венесуели Уго Чавес звинуватив США і їх союзників в тому, що ті планують військову інтервенцію до Лівії, передає ВВС.
Глава МЗС Венесуели сказав, що безлади в країні були створені штучно для того, щоб обгрунтувати необхідність інтервенції, мета якої - лівійська нафта.
Зазначимо, вчора міністр енергетики Венесуели Рафаель Рамірес заявив, що влада Венесуели не розділяє побоювань багатьох експертів, які очікують перебоїв з поставками нафти на світовий ринок вуглеводнів у зв'язку з соціальною напруженістю на Близькому Сході і в Африці.
Як він заявив, нафтовий ринок не відчуває будь-яких складнощів, незважаючи на ситуацію, що склалася. За його словами, великі споживачі вже встигли згенерувати великі запаси палива у своїх сховищах.
Р.Рамірес повідомив, що нещодавно проводив переговори з міністром нафти Саудівської Аравії Алі Наїмі. Під час цієї бесіди арабський міністр висловив думку, що в найбільших світових споживачів вуглеводнів цілком достатньо запасів чорного золота.
Тим не менш подібні запевняння політиків поки не знаходять відгуку в учасників ринку. Занепокоєння пов'язане з тим, що безлади торкнулися Лівії, яка є членом міжнародної організації країн-експортерів нафти - ОПЕК.
Зважаючи на неспокійну ситуацію в Лівії європейські нафтогазові компанії почали згортати свої операції в країні. Французька Total стала останньою європейською компанією, яка оголосила про те, що припиняє поставки нафти з регіону. Раніше на цьому тижні про часткове припинення нафтовидобувних операцій в північноафриканській країні повідомили іспанська Repsol і італійська ENI.
Подібні новини призвели до стрибка цін на нафту, які наблизилися до позначки 120 дол./бар. Така динаміка викликала серйозне занепокоєння в США, про що раніше заявив прес-секретар Білого дому Джей Керней. "Ми спостерігаємо за ними (цінами на нафту) дуже пильно і стурбовані тим, що відбувається", - зазначив Дж.Керней, додавши, що Вашингтон не стане впливати на ринок, спекулюючи на тему подальшого зростання або падіння цін на чорне золото.