ua en ru

Вень Цзябао: Світ повинен об'єднатися для боротьби з торговим протекціонізмом

Автор: RBC.UA
Члени міжнародного співтовариства повинні об'єднати зусилля для боротьби з політикою торгового протекціонізму. З відповідним закликом напередодні виступив прем'єр Державної ради КНР Вень Цзябао.

Члени міжнародного співтовариства повинні об'єднати зусилля для боротьби з політикою торгового протекціонізму. З відповідним закликом напередодні виступив прем'єр Державної ради КНР Вень Цзябао, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ.

"В даний час зростання торгового протекціонізму продовжує залишатися світовою проблемою, і торгові тертя продовжують політизуватися, що шкодить глобальному відновленню", - заявив Вень Цзябао, відкриваючи Кантонський ярмарок (китайський ярмарок імпортних і експортних товарів).

Він також додав, що в цілях боротьби з посиленням міжнародного кризи міжнародному співтовариству слід прийняти зважені заходи для усунення торговельних суперечок між країнами. "Китай і інші країни повинні в тісній взаємодії працювати для відкриття ринків своїм партнерам", - констатував Вень Цзябао.

Напередодні Міністерство фінансів США відклало публікацію доповіді про валютну політику Китаю, щоб оцінити її прогрес за підсумками ряду міжнародних зустрічей (зокрема, зустрічі G20), на яких буде порушена ця тема. Пекін, у свою чергу, вже засудив прийнятий палатою представників і сенату конгресу США законопроект, спрямований на ослаблення китайської валюти - юаня.

Згідно з документом, Сполучені Штати можуть вводити так звані компенсаційні мита на китайські товари, що враховують недооціненість валюти КНР. Тепер планується розгляд даного законопроекту в сенаті конгресу. Китай назвав прийнятий проект закону протекціоністським і таким, що порушує правила вільної торгівлі Всесвітньої торгової організації (СОТ). Як підкреслюється в заяві Міністерства торгівлі Китаю, дана міра не усуне існуючий дисбаланс в американо-китайській торгівлі.

Зазначимо, в кінці травня 2011 р. Міністерство фінансів США опублікувало "Доповідь про міжнародну економіку і монетарну політику основних торговельних партнерів", в якому підтвердило, що основні торговельні партнери, включаючи КНР, не маніпулюють валютним курсом для ведення несправедливої торгівлі з США.

Ця піврічна доповідь показує, що з тих пір, як в червні минулого року в Китаї почалося реформування механізму формування обмінного курсу юаня, протягом цього року курс юаня по відношенню до долара США постійно зміцнюється, і Китай не підпадає під визначення країни, що маніпулює валютним курсом.

У доповіді зазначено, що за період з кінця червня минулого року до кінця квітня 2011 р. китайський юань зміцнився до долару США на 5,1%. У номінальному річному численні було досягнуто 6% зміцнення курсу юаня по відношенню до долара США.

Якщо враховувати той факт, що рівень інфляції в Китаї набагато вище, ніж у США, то показник реального зміцнення юаня буде ще більше і досягне в річному обчисленні 9%.