Велика Британія уріже премії банкірам вдвічі
Міністр фінансів Великої Британії Алістер Дарлінг заявив про те, що тепер всі премії банківським службовцям понад 25 тисяч фунтів будуть обкладатися 50%-им податком.
Для обчислення податкової бази підсумовуватимуться всі бонуси, що перевищують вказану суму. Новий податок буде діяти із сьогоднішнього дня до 5 квітня 2010 р. Платити доведеться його банкам, а не співробітникам, передає Associated Press.
За допомогою даної міри уряд Великої Британії сподівається поповнити бюджет на 500 млн фунтів стерлінгів (553 млн євро). Уряд Великої Британії і раніше нападав з критикою на виплату величезних бонусів банками, особливо тими, для порятунку яких було витрачено істотні кошти платників податків.
На початку жовтня п'ять провідних банків Великої Британії: HSBC, Barclays, Lloyds, RBS і Standard Chartered - погодилися скоротити бонусні виплати відповідно до угоди, прийнятої на самміті G20 в Пітсбурзі. За умовами пітсбурзького договору, виплата до 60% бонусів буде відстрочена на три роки. Крім того, з персоналу буде стягнуто суму бонусів у разі їхньої відмови працювати у банку, який надав їм цю виплату. Також банки з цього моменту зобов'язуються публікувати щорічний звіт про свої премії і бонуси.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Гордон Браун закликав ввести міжнародні правила повернення незаслужено виплачених банкірам бонусів. За словами прем'єра, банкірів потрібно зобов'язати повертати бонуси, якщо вони були виплачені за діяльність, яка пізніше призвела до негативних наслідків для компаній.
Нагадаємо, на початку 2009 р. уряд Великої Британії оголосив про те, що проведе незалежне розслідування управління банків. Влада, зокрема, заявила про намір перевірити зарплати і бонуси, що нараховуються топ-менеджерам. Її обурив той факт, що Royal Bank of Scotland, що отримав минлого року від уряду інвестиції у розмірі 20 млрд фунтів стерлінгів, виплатив своїм співробітникам винагороди на загальну суму до 1 млрд фунтів.