Великобританія "розморозила" для лівійської опозиції 3,4 млн євро
Влада Великобританії розблокували 3,4 млн євро з активів Лівійської Джамахірії. Ці кошти Лондон передасть опозиції. Вони призначені для оплати медичної допомоги пораненим і на похорон убитих в боях між прихильникам лівійського лідера і бойовиками опозиції, передає радіостанція Europe1.
Раніше прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі повідомив про те, що влада Італії "розморозила" 350 млн євро на рахунках лівійського уряду. Відповідна міра стала першою в процесі повернення активів, що належать північноафриканській країні.
Серед іншого Берлусконі повідомив, що італійська нафтогазова компанія ENI - найбільший іноземний нафтодобувач в Лівії - незабаром укладе договір на поставку значного обсягу газу і бензину в Лівії на безоплатній основі для задоволення нагальних потреб опозиційної Національної перехідної ради (НПС) країни. За словами глави італійського уряду, документ буде підписаний в понеділок, 29 серпня ц.р., в Бенгазі, де базується НПС.
Нагадаємо, 23 серпня ц.р. міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле озвучив рішення уряду ФРН про виділення лівійським повстанцям 100 млн євро з активів Джамахірії. За його словами, ці кошти підуть на фінансування відновлювальних робіт у Лівії і на гуманітарні потреби.
Напередодні Південно-Африканська Республіка (ПАР) заблокувала в Раді Безпеки ООН ухвалення представленої США резолюції, яка передбачала "разморозку" активів лівійського уряду у розмірі 1,5 млрд дол, пояснивши свою позицію тим, що НПС не визнаний низкою африканських країн в якості єдиного легітимного органу влади в Лівії.
Відзначимо, 28 лютого ц.р. Уряд Європейського Союзу (ЄС) схвалив пакет санкцій відносно лівійського лідера Муаммара Каддафі і членів його сім'ї.
Раніше, 25 лютого Президент США Барак Обама віддав розпорядження ввести аналогічні санкції. Йшлося про великі фінансові обмеження, зокрема про "заморожування" рахунків. Крім того, США вирішили обмежити військово-торговельне співробітництво з Лівією. Причиною санкцій стали жорсткі заходи вірних Каддафі військ щодо повсталих, що почали акції протесту з вимогою відставки лідера країни.
У березні Канада "заморозила" рахунки лідера Лівії. Сума заморожених активів становила близько 2,4 млрд дол.
Тоді ж Центробанк Австрії "заморозив" активи членів сім'ї лівійського лідера та інших осіб, на яких поширюються санкції ЄС. На депозитах країни було розміщено близько 1,2 млрд євро коштів, що належать громадянам Лівії.
Влада ФРН в свою чергу "заморозили" рахунки одного з синів лідера Лівії Муаммара Каддафі на 2 млн євро.
Крім того лівійські рахунки були "заморожені" ще низкою країн, таких, як Великобританія, США і Швейцарія.
Нагадаємо, в лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна, яка розколола суспільство на супротивників і прихильників лідера Лівійської революції Муаммара Каддафі, який править Лівією вже більше 40 років.
17 березня 2011 р. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім в лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, що перебувають під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.