Великобританія і Китай підписали торгових контрактів на суму близько 2,2 млрд дол
Великобританія і Китай підписали торгових контрактів на суму понад 1,4 млрд фунтів стерлінгів (близько 2,2 млрд дол.) Про це в понеділок на прес-конференції оголосив британський прем'єр-міністр Девід Кемерон за підсумками переговорів з главою уряду Китаю Вень Цзябао, передає ВВС.
За словами Камерона, британський уряд також підписав з Банком Китаю протокол про наміри, який передбачає виділення британським компаніям кредитної лінії на 1,5 млрд фунтів стерлінгів (близько 2,4 млрд дол) для розвитку їхнього бізнесу в Китаї.
Китай і Великобританія розраховують до 2015 р. довести обсяг двосторонньої торгівлі до 160 млрд дол.
Вень Цзябао зазначив, що під час переговорів піднімалося і питання про дотримання прав людини в Китаї. При цьому він відзначив, що Лондон і Пекін повинні "співпрацювати з цього питання, а не займатися пошуком винних"
Крім того, Кемерон і Вень Цзябао обговорили ставлення обох країн до ситуації в Сирії. Позиції двох держав розійшлися раніше в червні ц. р. після проведення зустрічі країн - членів Ради Безпеки ООН, на якій передбачалося обговорення проекту резолюції щодо Сирії. Китай проігнорував цю зустріч, у той час як Великобританія, навпаки, закликала ООН затвердити резолюцію.
Раніше, в ході візиту в Британію прем'єр Держради КНР Вень Цзябао заявив, що Китай позичить гроші країнам Європи, які мають проблеми з виплатою своїх боргів. Вень Цзябао також зазначив, що керівництво КНР не має наміру домагатися позитивного торгового балансу і планує досягти збалансованого розвитку своєї торгівлі.
Офіційний візит Вень Цзябао почався напередодні із відвідин будинку-музею Вільяма Шекспіра та автомобільного заводу, що належить китайській компанії Shanghai Automotive Industry Corporation. Після закінчення саміту китайський прем'єр вилетить до Німеччини, де його європейське турне завершиться.
Нагадаємо, в листопаді 2010 р. відбувся візит Кемерона в КНР. У поїздці Девіда Кемерона супроводжували міністри фінансів, енергетики, освіти і торгівлі, а також 50 високопоставлених представників ділових кіл Британії. У складі британської делегації також перебували керівники таких компаній Rolls-Royce, Diageo і банку Barclays. Тоді, в ході візиту британські компанії також підписали ряд торгових договорів з китайськими партнерами.
Зазначимо, торговий оборот двох країн в 2009 р. склав 51,8 млрд дол.