Великобританія готова збільшити фінансування МВФ до 64,1 млрд дол

Великобританія потенційно здатна довести свою фінансову участь у механізмах Міжнародного валютного фонду (МВФ) до 40 млрд фунтів стерлінгів (64,1 млрд дол.) для надання допомоги світовій економіці. Про це заявив перший заступник міністра фінансів країни Денні Александер, передає "Росія-24".

Великобританія потенційно здатна довести свою фінансову участь у механізмах Міжнародного валютного фонду (МВФ) до 40 млрд фунтів стерлінгів (64,1 млрд дол.) для надання допомоги світовій економіці. Про це заявив перший заступник міністра фінансів країни Денні Александер, передає "Росія-24".

За його словами, у випадку з 40 млрд фунтів мова йде про "непередбачені потенційні зобов'язання". "Інакше кажучи, ми не видаємо готівку, це обіцянка заплатити, підтримати кредитні можливості МВФ, якщо щось піде не так", - сказав представник британського міністерства фінансів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що лідери "великої двадцятки" можуть домовитися про збільшення фінансових обсягів МВФ з метою сприяння вирішенню європейської боргової кризи. Передбачається, що обсяг МВФ буде збільшено за рахунок добровільних внесків країн, які можуть дозволити собі це. Лідери "двадцятки" мають намір завершити збільшення фонду МВФ до осені 2012 р.

Нагадаємо, в п'ятницю, 4 листопада, в Каннах (Франція) завершився саміт G20, домінуючою темою якого стала фінансова криза в єврозоні. У підсумковому комюніке каннського саміту говориться, що група узгодила план дій, спрямованих на зміцнення зростання світової економіки і створення робочих місць, на рішення короткострокової уразливості і зміцнення середньострокової основи для подальшого зростання.

Розвинені країни зобов'язалися проводити політику зміцнення довіри і ввести чіткі, реалістичні та конкретні заходи по досягненню фіскальної консолідації.

Як повідомляв Reuters з посиланням на свої джерела, Президент Франції Ніколя Саркозі наполягав на збільшенні обсягів фонду. Співрозмовники Reuters відзначали, що в G20 сподіваються, що збільшення фінансових розмірів Фонду відбудеться в першу чергу за рахунок країн, що розвиваються. За їх словами, конкретні цифри не були узгоджені, але очікується, що це буде сума в 300-350 млрд дол.

Саркозі вже в п'ятницю увечері повідомив, що ресурси МВФ таки будуть збільшені, проте конкретні цифри стануть відомі лише в лютому 2012 р. Він також уточнив, що Європейський фонд фінансовий стабільності (EFSF) буде співпрацювати з МВФ, що допоможе залучити необхідні фінансові ресурси для поступового виходу з кризи.

Саркозі також зазначив, що Франція пропонувала G20 ввести додатковий податок на фінансові операції, але більшість учасників саміту відкинули цю ідею. За його словами, цей податок можуть ввести на території окремих країн, адже його підтримали Іспанія, Німеччина, Туреччина, ПАР, Аргентина і Бразилія.

Обсяг фінансових коштів МВФ в даний час складає близько 400 млрд дол., але існують побоювання, що цієї суми не вистачить, щоб впоратися з кризою, що нависла над країнами єврозони. Відзначимо, раніше голова МВФ Крістін Лагард відзначала, що грошей МВФ не вистачить на рішення проблем, які можуть виникнути через кризу. "Наші можливості в 400 млрд дол. будуть достатніми сьогодні, але бліднуть у порівнянні з потенційними фінансовими потребами нестабільних країн під час кризи", - сказала раніше Лагард.

Нагадаємо, на саміті на рівні міністрів фінансів і глав Центробанків G20 у жовтні цього року джерела в дипломатичних колах повідомляли, що МВФ може знадобитися близько 350 млрд дол. додаткових коштів для адекватної участі в програмах виходу з боргової кризи єврозони.

Тоді розглядалися два можливі варіанти: вкласти гроші в створення спеціального фінансового інструменту на базі МВФ або просто позичити грошей Фонду шляхом викупу облігацій. Гроші МВФ зможе також використовувати для фінансування нових кредитних ліній, щоб убезпечити себе від розповсюдження кризи зони євро. Також повідомлялося, що країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південно-Африканська Республіка), які виступають за збільшення розмірів МВФ, озвучать свої пропозиції з цього питання на саміті "великої двадцятки" (G20) в листопаді 2011 р.

Раніше США заявили, що не мають наміру надавати фінансову допомогу ЄС і вносити внесок у розширення кредитних ресурсів МВФ.

Розмови про необхідність вливання додаткового капіталу у МВФ виникли на тлі інформації про те, що міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's (S&P) знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії на один щабель - з АА до АА-. Тим часом для порятунку" економіки Іспанії від кризи може знадобитися куди більше коштів, ніж при вирішенні "грецького питання", і ресурсів МВФ може виявитися недостатньо. Одночасно окремі експерти говорили про те, що основні донори МВФ (США, Японія, Німеччина і КНР) можуть перешкодити залученню фондом фінансування "з боку".

Нагадаємо, основним джерелом поповнення ресурсів МВФ є внески за квотами його членів. Очікується, що після чергового збільшення розмірів Фонду країни БРІКС увійдуть до числа 10 найбільших його акціонерів і підвищать своє право голосу при прийнятті Фондом ключових рішень.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top