СБ: Країнам Східної Європи і Середньої Азії загрожує енергетична криза

Четвер 18 березня 2010 22:46
Автор: RBC.UA
Країнам Східної Європи і Середньої Азії - головним постачальникам енергоносіїв до Західної Європи - не минути енергетичної кризи, якщо вони не почнуть інвестувати в енергетику, йдеться в доповіді Світового банку(СБ), що вийшла сьогодні.

Країнам Східної Європи і Середньої Азії - головним постачальникам енергоносіїв до Західної Європи - не минути енергетичної кризи, якщо вони не почнуть інвестувати в енергетику, йдеться в доповіді Світового банку(СБ), що вийшла сьогодні.

Банк оцінив потребу в таких інвестиціях в 3,3 трлн дол. протягом найближчих 20 років. "Несподіваний спад економічної активності відволікла енергетична криза", - йдеться в доповіді, названій "Гасите світло? Енергетичний прогноз для Східної Європи і колишнього Радянського Союзу", повідомляє Reuters.

Цей спад дає країнам регіону шанс запобігти енергодефіциту, вважає експерт СБ Пітер Томсон. "За нашими розрахунками, країни повернуться до рівня 2008р. до 2013р., отже у них є п'ять-шість років, щоб запобігти енергетичній кризі", - підкреслює він.

Споживання електроенергії в регіоні виросте на 50% до 2030р., прогнозує банк. Щоб зберегти на нинішньому рівні або підвищити виробництво електроенергії, буде потрібно 1,3 трлн дол. інвестицій для забезпечення регіону нафтою, газом і вугіллям, йдеться в доповіді.

Крім того, енергетична інфраструктура регіону вимагає термінового ремонту. П.Томсон відзначив, що багато країн, наприклад Україна, випробовували перебої в забезпеченні електроенергією ще до початку світової фінансової кризи в 2008р. Інфраструктура вимагає інвестицій в 1,5 трлн дол. протягом 20-25 років, і ще 500 млрд дол. необхідно витратити на системи опалювання, йдеться в доповіді.

Те, що в більшості країн держава встановлює тарифи на електроенергію, заважає притоці приватних інвестицій в галузь, додав П.Томсон.

СБ бачить "виразну можливість" скорочення постачань газу з регіону через нестачу інвестицій в видобуток. Довгострокові контракти на постачання газу до Європи закінчуються, і Євросоюз, "схоже, не хоче укладати нові довгострокові контракти", йдеться в доповіді.

На ринок газу виходять азіатські споживачі, перш за все Китай і Індія, що веде до зростання цін, загрожуючи проблемами країнам - імпортерам газу в Східній і Центральній Європі, пише СБ.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся