СБ: В Україні існує висока загроза рейдерського захоплення бізнесу
В Україні існує висока загроза рейдерського захоплення бізнесу. Про це в ході прес-конференції повідомив директор Світового банку (СБ) в Україні, Білорусії і Молдавії Мартін Райзер, передає кореспондент РБК-Україна.
"Прийшовши в Україну, інвестори повинні говорити з посольствами та іншими інвесторами, щоб дізнатися особливості роботи в Україні. Тут можуть швидко забрати бізнес. Тут досить небезпечно, і все це визнають. Потрібно чітко розуміти, за що виникає ця проблема - у зв'язку з законодавством, судовою системою або іншими факторами. Потрібно сфокусуватися на цьому питанні і всебічно вивчити цю тему", - зазначив Райзер.
Також він вважає, що реформи в сфері оподаткування України не позначилися позитивно на діяльності бізнесу.
"Проводячи аналіз ведення бізнесу в Україні, варто відзначити, що проведені реформи, пов'язані з оподаткуванням не позначилися позитивно на звітах підприємств", - заявив Райзер.
У цілому, за його словами, Україна досягла певного прогресу в порівнянні з минулим періодом, він не достатній для того, щоб конкурувати з іншими країнами.
"Молдавія - займає друге місце в рейтингу успішності реформування на 2012 р.", - додав Райзер.
Зазначимо, в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2012, який складає СБ, Україна опустилася на 152 місце. Укладачі рейтингу відзначили поліпшення умов для реєстрації підприємств. Також Україна піднялася у сфері отримання дозволів на будівництво і дозвіл неплатоспроможності. При цьому спостерігається регрес в міжнародній торгівлі, кредитуванні, захисті інвесторів і реєстрації власності.
Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров говорив, що Україна буде країною з найбільш ліберальним податковим законодавством та адміністративної системою, яка не буде тиснути на бізнес. Глава уряду також зазначив, що влада України проводять політику дерегуляції, велика робота здійснюється в сфері спрощення умов ведення бізнесу.
Зазначимо, керівництво країни неодноразово заявляло про першочерговості і важливості заявлених реформ. Зокрема дуже важливим є повне виконання зобов'язань перед Радою Європи. Про це Президент України Віктор Янукович заявив після зустрічі з Президентом Парламентської асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу в Страсбурзі в червні. Янукович додав, що в сучасному світі є надзвичайно важливим єднання країн, суспільства навколо таких цінностей, як демократичні основи розвитку, принципи верховенства права і захисту прав людини.
Нагадаємо, у вересні Райзер повідомляв, що Україна не виправдовує очікувань відносно реформ. "Україні потрібна дерегуляція. Ми спостерігаємо вже давно, що в реальності реформи повільніші, ніж очікування", - сказав Райзер.
За його словами, існує три причини, за яких процес реформ ускладнюється. Перша - реформи проводяться повільно. Друга - впровадження на місцях часто не відбувається. Третя і найскладніша - немає довіри між владою, населенням і підприємцями. Райзер підкреслив, що це стосується не тільки теперішньої влади. "Мені здається, що Україна потребує найбільше зараз хорошого і конструктивного діалогу", - зауважив він.
Райзер раніше також відзначав, що СБ готовий надавати допомогу Україні, тому що реформи, що проводяться в державі, необхідні і перспективні. Він повідомив, що СБ готовий надавати кошти на підтримку перетворень, особливо в ті галузі економіки, які енергійно реформуються. Зараз найбільш актуальним, на думку представників СБ, є вкладення коштів в енергозбереження і в розвиток високих технологій.
Нагадаємо, в жовтні британські та американські компанії направили в Брюссель список близько 50 випадків корпоративного рейдерства в Україні за часів президентства Віктора Януковича, повідомив EUobserver. Згідно статті, в Україні популярна практика, коли фірма, що має зв'язки у владі, захоплює компанію, створену західним інвестором. Як повідомило видання, в деяких випадках називаються імена міністрів кабінету Януковича.