ua en ru

СБ в 2012-2013 рр. виділить країнам Східної Європи і Центральної Азії 27 млрд дол

Автор: RBC.UA
Світовий банк (СБ) надасть 27 млрд дол. в 2012-2013 рр. на допомогу країнам Східної Європи і Центральної Азії, постраждалим від бюджетно-боргової кризи в зоні євро. Про це повідомляється в прес-релізі банку. З цієї суми 16 млрд дол. можуть виділити Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародна асоціація розвитку, 10 млрд дол. - Міжнародна фінансова корпорація і 1 млрд дол. - Багатобічне агентство по гарантіях інвестицій.

Світовий банк (СБ) надасть 27 млрд дол. в 2012-2013 рр. на допомогу країнам Східної Європи і Центральної Азії, постраждалим від бюджетно-боргової кризи в зоні євро. Про це повідомляється в прес-релізі банку. З цієї суми 16 млрд дол. можуть виділити Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародна асоціація розвитку, 10 млрд дол. - Міжнародна фінансова корпорація і 1 млрд дол. - Багатобічне агентство по гарантіях інвестицій.

За словами віце-президента Групи СБ по Європі і Центральній Азії Філіпа Ле Уеру, тісний зв'язок цих країн з країнами єврозони, по всій видимості, викличе уповільнення їх економічного зростання в 2012 р.

"Додаткова фінансова допомога з боку банку буде сприяти збереженню цими країнами стабільних макрофискальных показників, здійснення структурних реформ, кредитування підприємств малого та середнього бізнесу і захист найбільш вразливих верств населення через більш ефективну і адресну соціальну політику", - констатував він.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що СБ прогнозує уповільнення зростання світової економіки в 2012 р. на тлі європейських боргових проблем і відзначає негативний вплив європейської боргової кризи на країни, що розвиваються. У доповіді "Глобальні економічні перспективи" СБ знизив прогноз темпів зростання в 2012 р. економіки країн, що розвиваються, та країн з високим рівнем доходів.

Згідно з прогнозом СБ, зростання економіки країн, що розвиваються в 2012 р. очікується на рівні 5,4%, а зростання економіки країн з високим рівнем доходу - на рівні 1,4%. Ці оцінки є більш песимістичними порівняно з озвученими в червні 2011 р. прогнозами експертів СБ, які очікували, що економіка країн, що розвиваються в 2012 р. виросте на 6,2%, а економіка країн з високим рівнем доходу - на 2,7%.

Разом з тим СБ прогнозує, що світова економіка зросте лише на 2,5% в 2012 р. (хоча в червневій доповіді озвучувався прогноз на рівні 3,6%). У 2013 р. зростання світової економіки очікується на рівні 3,1%.

Крім того, СБ передбачає загрозу поглиблення кризи. У доповіді сказано, що країни, що розвиваються повинні бути готові до подальших шоків у зв'язку з несприятливими подіями в світовій економіці. На думку експертів СБ, зараз у країн, що розвиваються набагато менше простору для маневру, ніж було в 2008-2009 рр., що викликає деяке занепокоєння. На цьому тлі можливість країн з економікою, що розвивається, "відповідати на виклики при різкому погіршенні умов у світовій економіці може опинитися під загрозою, вважають експерти СБ.

Банк також повідомив, що уряди країн, що розвиваються повинні почати аварійне планування, щоб визначити витратні пріоритети і спробувати зміцнити страхувальні програми. Екстрені статті витрат повинні враховувати можливе падіння вартості сировини і скорочення приток капіталу.

СБ прогнозує скорочення зростання ВВП України в 2012 р. до 2,5%. Згідно з прогнозом СБ, дефіцит бюджету в Україні в 2012 р. складе 2,5% від ВВП. Дефіцит платіжного балансу України на 2012 р. Світовий банк оцінює в 4,9%. СБ також прогнозує інфляцію в Україні в 2012 р. на рівні 9,4%.

На думку експертів СБ, в Україні основні ризики нестабільності виходять від міжнародних ринків, зокрема від єврозони, а також від держборгу, який складає більше 50 млрд дол.

У грудні повідомлялося, що СБ оновить стратегію партнерства з Україною в цьому році, яка тепер буде спрямована на покращення та поглиблення економічних структурних реформ.

Відзначимо, як заявляв директор Світового банку в Україні, Білорусії і Молдавії Мартін Райзер в кінці листопада, попередня програма СБ передбачала надання Україні кредитів на суму 2,3 млрд дол. за чотири роки.

СБ є одним з джерел фінансової та технічної допомоги, що надається країнам світу. СБ складається з двох організацій розвитку, що належать 187 країнам - членам МБРР і БЕР. Мета МБРР - скорочення масштабів бідності в країнах із середнім рівнем доходу і в кредитоспроможних країнах з низьким рівнем доходу, у той час як увага БЕР зосереджена на найбідніших країнах світу. Штаб-квартира заснованого в 1944 р. СБ розташована у Вашингтоні (США). У Світовому банку, що має більше 100 представництв по всьому світу, працюють понад 10 тис. людей.