ua en ru

СБ: Україна залучить більше інвесторів завдяки приєднанню до EITI

Автор: RBC.UA
Приєднання України до Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) дозволить державі залучити велику кількість серйозних інвесторів. Таку думку висловив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна" директор Світового банку (СБ) в Україні, Білорусі, Молдові Мартін Райзер.

Приєднання України до Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) дозволить державі залучити велику кількість серйозних інвесторів. Таку думку висловив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна" директор Світового банку (СБ) в Україні, Білорусі, Молдові Мартін Райзер.

"EITI - це трьохстороннє партнерство бізнесу, уряду та громадянського суспільства ... Бізнес зацікавлений у EITI, він цю ініціативу підтримує, оскільки хоче прозорості, а адже прозорість означає безпеку ... Якщо ж ваш контракт прозорий і конкурентний, то громадянське суспільство може спостерігати за вашим внеском до бюджету, і несподівано ви отримуєте однодумців серед громадян країни. Тоді це вже не бізнес проти людей, а бізнес для людей. І для більшості підприємців це величезні переваги", - відзначив М.Райзер.

За його словами, для уряду це вигідно, оскільки дозволяє залучити більшу кількість інвесторів, причому серйозних. Також в контексті вкрай низьких міжнародних рейтингів України щодо боротьби з корупцією і щодо прозорості, на думку М.Райзера, це хороший спосіб продемонструвати спроби поліпшити ситуацію.

Нагадаємо, що в Брюсселі 22 листопада 2010 був підписаний спільний звіт про співробітництво Європейського Союзу (ЄС) і України в енергетичній галузі. Звіт підписаний в рамках реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння між ЄС та Україною про співробітництво в енергетичній сфері протягом 2010 р.

Меморандум визначає загальну стратегію поступової інтеграції енергетичного ринку України до ринку ЄС. Він складається з дорожніх карт, що охоплюють співробітництво України та ЄС у напрямках ядерної безпеки; інтеграції ринків електроенергії та газу; безпеки енергетичних поставок і транзиту вуглеводнів; вугільного сектору; енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

У контексті дорожньої карті з інтеграції ринків електроенергії та газу сторони відзначили важливу роль закону «Про функціонування ринку природного газу», який передував підписанню Україною Протоколу про входження до Енергетичного співтовариства. Крім того, дорожня карта приділяє увагу постанові уряду щодо приєднання України до ініціативи прозорості у видобувних галузях (EITI). У звіті було відзначено важливість подальшого просування України для отримання статусу кандидата в цій структурі.

EITI (Extractive Industries Transparency Initiative) - світовий стандарт, що сприяє забезпеченню прозорості доходів від нафто-, газо- та гірничодобувної галузей промисловості, що припускає коаліцію урядів, компаній, груп громадських організацій, інвесторів та міжнародних організацій. EITI визначає методологію, завдяки якій забезпечується дотримання світового стандарту в усіх країнах, що його впроваджують.