Транспортна система України потребує великих інвестицій в автодороги і залізниці, - СБ
Транспортна система України вимагає 5 млрд дол інвестицій протягом наступних 10 років. Про це йдеться в "Стратегії партнерства з Україною на період 2012 - 2016 фінансових років" Світового банку.
"Економіка України забезпечує значно вищі показники обсягів транспортних перевезень в порівнянні з її ВВП, ніж будь-яка інша країна Європи, що зумовлено важливою роллю сільського господарства та важкої промисловості. Транспортна система України має істотний потенціал для поліпшення сукупної продуктивності та регіональної конкурентоспроможності, однак вимагає більших інвестицій в автодороги і залізниці ", - говориться в документі.
Згідно з оцінками Світового банку, Україна мала б витрачати близько 1,5 відсотка ВВП лише на утримання автошляхів, а потреба в інвестиціях складає приблизно 5 млрд дол на наступні 10 років.
"Нинішні витрати Україні становлять лише незначну частину цієї суми, і бізнес вказує на поганий стан автошляхів міжміського сполучення в Україну як на важливий фактор збільшення витрат", - сказано в документі.
В СБ вважають, що порівняно ефективна система залізничного транспорту України також вимагає значних інвестицій у відновлення колій, підвищення їх пропускної спроможності, електрифікацію, заміщення рухомого складу та ремонт вокзалів.
"Ці інвестиції будуть сприяти підвищенню конкурентоспроможності експорту продукції важкої промисловості і сільського господарства Україна і обмежать переміщення пасажиро-та вантажопотоків на автомобільний транспорт, що позитивно вплине на зниження викидів вуглецю в атмосферу", - наголошується в документі Світового банку.
Раніше міністр інфраструктури Україні Борис Колесніков повідомив, що очолюване ним відомство віддасть західним компаніям контроль за якістю доріг.
Також Колесников упевнений, що Україні в найближче десятиліття отримає сучасні автомобільні дороги. Серед найближчих планів - будівництво автобанів, зокрема на 2012 р. заплановано декілька нових автодоріг, зокрема, першої категорії - Донецьк-Луганськ, а також повна модернізація побудованої ще в 1969 р. дороги Донецьк-Маріуполь.
Згідно з даними Міністерства інфраструктури, в Україні в минулому годупостроено та відремонтовано понад 2 тис. км автодоріг.
СБ є одним із джерел фінансової і технічної допомоги, що надається країнам, що розвиваються світу. СБ складається з двох організацій розвитку, що належать 187 країнам - членам Міжнародного банку реконструкції та розвитку і МАР. Мета МБРР - скорочення масштабів бідності в країнах з середнім рівнем доходу і в кредитоспроможних країнах з низьким рівнем доходу, в той час як увага МАР зосереджено на найбідніших країнах світу. Штаб-квартира заснованого в 1944 р. СБ розташована у Вашингтоні (США). У Світовому банку, що має більше 100 представництв по всьому світу, працюють більше 10 тис. чоловік.