ru ua

СБ закликав країни світу не обмежувати експорт зерна

Автор: RBC.UA
Світовий банк (СБ) закликає країни світу не обмежувати експорт зерна, як це зробила Росія, що постраждала від засухи, передає Reuters.

Світовий банк (СБ) закликає країни світу не обмежувати експорт зерна, як це зробила Росія, що постраждала від засухи, передає Reuters.

Управляючий директор СБ Нгозі Оконджо-Івеала повідомила, що заборона на експорт пшениці з Росії, встановлена до кінця року, поки не викликає кризу, але виниклі зміни цін на продовольчі товари роблять менш стійким стан бідних країн.

"Ми поки не бачимо кризи і сподіваємося їй запобігти, звернувшись до країн з проханням не слідувати політиці, яка викличе її настання", - заявила представник СБ. За її словами, скорочення постачань зерна з Росії на світовий ринок можна заповнити з інших джерел, зокрема США.

На початку вересня СБ звернеться до свого правління з проханням активізувати всесвітній продовольчий фонд, заснований під час кризи цін на продовольчі товари в 2008р., у разі необхідності допомоги країнам, що мають потребу, повідомила Н.Оконджо-Івеала.

Нагадаємо, уряд РФ прийняв рішення про введення тимчасової заборони на експорт зерна у зв'язку із засухою з 15 серпня до 31 грудня 2010р. Кажучи про введення заборони на експорт зерна, Володимир Путін відзначив, що у Росії достатньо резервів, але необхідно "не допустити зростання внутрішніх цін на продовольство, зберегти поголів'я худоби, сформувати резерви майбутнього року".

Напередодні В.Путін заявив, що не треба розраховувати на швидке зняття заборони на експорт зерна. Він відзначив, що, за підрахунками Міністерства сільського господарства РФ, в 2010р. урожай зерна може скласти 60-65 млн т, тоді як країна споживає 77-78 млн т зерна на рік.

При цьому джерело в уряді повідомило журналістів, що питання про продовження або скорочення терміну заборони на експорт зерна з РФ може бути переглянуте після 1 жовтня 2010р.