СБ має намір придбати частину української квоти на викиди парникових газів
Світовий банк (СБ) заявив про намір придбати частину української квоти на викиди парникових газів. Банк також веде переговори про можливу покупку російських і польських вуглецевих одиниць. Про це повідомляє аналітична компанія Point Carbon. Подробиці переговорів не розголошуються.
У березні 2009 р. Україна продала 30 млн одиниць встановленої кількості (1 ОУК відповідає 1 т СО2) Японії, потім ще 3 млн ОУК Іспанії за ціною 10 євро за одиницю. Про намір придбати ще 150 млн ОУК заявляли Нова Зеландія та Швейцарія. Міжнародні банки виступають операторами ринку з перепродажу квот.
До 2012 р. Україна може реалізувати половину базової квоти - 450 млн ОУК.
Відзначимо, що 29 червня ц.р. керівництво Мінприроди заявляло про те, що Україна буде наполягати на пролонгації використання своєї квоти на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу і після 2012 р. Тоді глава Мінприроди Віктор Бойко інформував громадськість про те, що невикористана українська квота по викидах парникових газів становить 1,25 млрд т, що в грошовому вигляді становить 12 млрд дол, і за півтора року до укладення нового протоколу щодо викидів парникових газів (2012 р.) Україна не встигне її реалізувати.
Також в серпні ц.р. керівництво Української асоціації виробників альтернативного твердого палива (УАВАТП) заявляло про те, що 4,5 млрд грн, які Україна отримала в рамках Кіотського протоколу, здатні істотно знизити споживання країною газу. Зокрема, на ці кошти можна побудувати не менш 150-160 міні-ТЕС на альтернативних видах палива, що виробляють тепло-і електроенергію і тим самим істотно знизити споживання газу.
До того ж керівництво асоціації тоді заявило, що перший транш у розмірі 3 млрд грн. Україна отримала ще у квітні-травні 2009 р., але ці кошти досі не використані. Більш того, як вважали керівники УАВАТП, навесні поточного року виникла ситуація, коли ніхто не міг дати чіткої відповіді, де саме знаходяться гроші від продажу квот на викиди парникових газів.
Нагадаємо, що Point Carbon - аналітична компанія, що спеціалізується на наданні незалежної оцінки, прогнозах, і інформації про торгівлю викидами парникових газів.