ua en ru

ВАСУ: Дублікат печатки суду вилучений і знищений

Автор: RBC.UA
Дублікат печатки Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), виготовлений на прохання першого заступника голови ВАСУ Миколи Сіроша, 20 січня 2010 р. було вилучено і знищено. Про це повідомляє прес-служба ВАСУ із посиланням на дані органів дозвільної системи МВС України. Дозвіл на виготовлення гербової печатки ВАСУ анульовано 15 січня 2010 р.  

Дублікат печатки Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), виготовлений на прохання першого заступника голови ВАСУ Миколи Сіроша, 20 січня 2010 р. було вилучено і знищено. Про це повідомляє прес-служба ВАСУ із посиланням на дані органів дозвільної системи МВС України. Дозвіл на виготовлення гербової печатки ВАСУ анульовано 15 січня 2010 р.

За фактом виготовлення та можливого використання фальшивої печатки органами прокуратури порушено кримінальну справу.

У прес-службі ВАСУ зазначають, що гербова печатка ВАСУ "насправді ніколи не зникала, а завжди, як це і передбачено відповідним Положенням, знаходилася у голови суду Олександра Пасенюка та її використання за призначенням не припинялося".

У повідомленні підкреслюється, що суд працює нормально, адміністративні справи розглядаються у звичному порядку. Запис у Єдиному державному реєстрі та "визнання всіх органів державної влади" свідчить про те, що головою ВАСУ залишається О.Пасенюк. "У той же час намагання першого заступника голови суду Сіроша М.В. зареєструвати себе як керівника ВАСУ припинені після втручання у справу органів прокуратури", - сказано в повідомленні прес-служби ВАСУ.

Крім того, у ВАСУ нагадають, що гербовою печаткою ВАСУ завіряються фінансові, господарські та кадрові документи. "Ані оригінали рішень суду, ані їхні копії гербовою печаткою не завіряються. Оригінал рішення суду підписується всіма суддями-членами колегії суддів, яка розглядала справу, і жодною печаткою не завіряється. Копії ж судових рішень завіряються печатками, закріпленими за відповідальними секретарями суду відповідної судової палати", - сказано в повідомленні прес-служби ВАСУ.

Адмінсуперечки, пов'язані з виборами Президента України у 2010 р., розглядають судді другої судової палати Вищого адмінсуду, суддя-доповідач у справі визначається автоматичною системою документообігу в поряду випадковості, склад судової колегії формується, як це передбачено законом "Про судоустрій України", головою другої судової палати ВАСУ, заступником голови ВАСУ Олександром Панченком, йдеться у повідомленні прес-служби ВАСУ.

Саме так формуватиметься склад судової колегії в разі, якщо до ВАСУ будуть оскаржені результати підрахунку голосів першого туру голосування. Якщо ж до Вищого адміністративного суду України буде оскаржено рішення ЦВК зі встановлення результатів виборів Президента України (після другого туру голосування), то відповідно до розпорядження ВАСУ від 04.12.2009 №27 суперечка буде розглядатися колегією у повному складі суддів Вищого адмінсуду, яких налічується 55 осіб.

"Наголошуємо, що голова суду жодним чином не може впливати на розгляд виборчих суперечок, як і на розгляд будь-яких інших категорій суперечок, що розглядаються суддями ВАСУ", - сказано в повідомленні прес-служби ВАСУ.

Нагадаємо, раніше "Урядовий кур'єр" спростував інформацію про втрату гербової печатки Вищого адмінсуда України. Відповідне звернення в редакцію газети зробив голова ВАСУ О.Пасенюк.

Голова Верховного суду України Василь Онопенко заявив 14 січня ц.р., що заступник голови ВАСУ М.Сірош отримав другу печатку ВАСУ. За його словами, ця печатка ідентична тій, яка залишилася у колишнього голови суду О.Пасенюка.

В "Урядовому кур'єрі" 12 січня 2010 р. було опубліковано повідомлення першого заступника голови ВАСУ Миколи Сіроша про втрату гербової печатки ВАСУ і визнання її недійсною. Того ж дня інформація про втрату гербової печатки була спростована О.Пасенюком.

Раніше, 25 грудня 2009 р. Рада суддів України скасувала рішення конференції суддів адміністративних судів від 24 грудня 2009 р. про покладання обов'язків голови ВАСУ на О.Пасенюка до призначення голови ВАСУ. Тоді ж Рада суддів визнала першого заступника голови ВАСУ М.Сіроша виконуючим обов'язки голови ВАСУ. Рада суддів визнала також незаконними рішення президії ВАСУ і рішення конференції суддів адміністративних судів про покладання обов'язків голови ВАСУ на О.Пасенюка незаконними.

Як повідомлялося, термін повноважень голови ВАСУ О.Пасенюка сплив 24 грудня 2009 р. Згідно із законодавством, подання на призначення голови ВАСУ готує голова ВСУ. Норму про те, що подану кандидатуру затверджує Президент України, що діяла раніше, було скасовано рішенням Конституційного суду.