ВАСУ визнав дії Магери та Шелудько протиправними і заборонив Сацюку балотуватися в нардепи

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) підтвердив скасування реєстрації Володимира Сацюка кандидатом в народні депутати та визнав дії двох членів ЦВК Андрія Магери та Валерія Шелудько протиправними.

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) підтвердив скасування реєстрації Володимира Сацюка кандидатом в народні депутати та визнав дії двох членів ЦВК Андрія Магери та Валерія Шелудько протиправними, передає "5 канал".

Суд відмовив екс-заступнику голови СБУ та ЦВК у задоволенні апеляції на рішення суду нижчої інстанції. Скаргу розглядали до 4:30 сьогоднішнього ранку.

Судді пояснили - Сацюк не мешкав в Україні необхідних за виборчим законодавством 5 років. До того ж, він є громадянином Росії. Крім того, підчас засідання було наголошено, що член ЦВК Андрій Магера знав про ці факти, але не довів їх до відома своїх колег. Суд визнав дії двох членів ЦВК Андрія Магери та Валерія Шелудько протиправними.

Нагадаємо, 19 серпня Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення ЦВК про реєстрацію Сацюка кандидатом в депутати за округу № 62 в Житомирі

Особливий інтерес у цій здавалося б непримітній справі полягає в тому, що позов до суду з приводу реєстрації Сацюка подала кандидат від Молодіжної партії України Ганна Федорченко, яка балотується в депутати по одному з округів Києва. Зазначимо, округ № 62, за яким хотів йти Сацюк, знаходиться в Житомирі. Фаворитом перегонів в окрузі № 62 вважається кандидат від влади, голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук.

Крім того, рішення про реєстрацію Сацюка в якості кандидата в нардепи може коштувати місця в ЦВК двом членам комісії - Андрію Магері і Валерію Шелудьку. Зазначимо, вони займають місця в ЦВК за квотою опозиції.

"Визнати протиправними дії члена ЦВК Андрія Магери при підготовці до розгляду на засіданні ЦВК від 3 серпня 2012 р. питання про реєстрацію кандидатом у депутати в окрузі № 62 Володимира Сацюка... Визнати протиправними дії члена ЦВК Валерія Шелудька з повернення скарги кандидата Федорченко без розгляду і невнесению на розгляд ЦВК питання про скасування реєстрації Володимира Сацюка кандидатом у депутати", - йшлося в рішенні Київського апеляційного адміністративного суду.

Суд вирішив повідомити про ситуацію Президента України та голови ЦВК "для прийняття відповідних заходів". Магеру Шелудька і звинувачують в порушенні присяги. Як відомо, питання про звільнення членів ЦВК розглядає Верховна Рада за поданням Президента.

18 серпня ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати. Вибори до парламенту відбудуться 28 жовтня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся