В.Ющенко: Найголовніше сьогодні - творіння національного державного процесу

Субота 21 листопада 2009 18:27
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Ющенко наголошує на важливості консолідації української нації навколо творіння національного державного процесу. Про це він заявив сьогодні під час відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку в Черкаській області, повідомляє Головна служба інформаційної політики Секретаріату президента.

Президент України Віктор Ющенко наголошує на важливості консолідації української нації навколо творіння національного державного процесу. Про це він заявив сьогодні під час відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку в Черкаській області, повідомляє Головна служба інформаційної політики Секретаріату президента.

«Нація, яка роз'єднана, ніколи не підтримає жодної звитяжної справи ... Для нас сьогодні найголовніше - творення національного державного процесу», - сказав В.Ющенко.

Напередодні Дня Свободи Президент також сказав: «Я глибоко переконаний - те, що ми почали робити 5 років тому на Майдані, було визначальним для нашого часу».

На відкритті пам'ятника Т.Г.Шевченку Президент також нагадав про створення Меморіалу жертвам Голодомору в Києві. "Мені з усіх боків дорікали: " Для чого тобі цей меморіал? ", - зазначив Ющенко, додавши, що знайшлися навіть деякі журналісти, які підрахували, що він коштує 110 млн. грн. "Це багато чи мало - за мого діда, за мою родину ", - запитав Президент. Він також додав, що чомусь в Ізраїлі ніхто не питає, скільки коштувало будівництво Меморіалу Голокосту.

В.Ющенко висловив упевненість, що гідне майбутнє України має базуватися на кількох ключових пріоритетах. Йдеться насамперед про «ефективний динамічний процес національного становлення», подальшу розбудову демократії, а також незмінність нашого європейського вибору та ведення політики ефективних реформ.

Він сказав, що пишається кожним днем на посаді, але визнав, що у нього були помилки. Головною своєю помилкою він назвав «команду», яка працювала з ним на початку. «Я був дуже наївним, починаючи з того, що я думав, що люди, які стоять за моєю спиною на Майдані, будуть мислити як я, що перенести їх з Майдану до крісел і ми отримаємо другий прорив. На жаль, ні», - сказав Президент.

 На думку В.Ющенка, люди оцінять «досягнення Майдану пізніше» і назвав події 5-річної давнини «вирішальними для нашого часу».

 Говорячи про свою роботу на посаді, він сказав, що намагався переконати українське суспільство, що вони мають бути нацією.

 Віктор Ющенко назвав Віктора Януковича, свого опонента на виборах 5 років тому, та Юлію Тимошенко, яка була його близькою соратницею, «авантюристами від політики» в заявив, що у прем'єра і лідера опозиції «за спиною не стоять українські ідеали»

 Згідно з указом президента 22 листопада визначається в Україні як День Свободи, коли рівно 5 років тому почалися події, які отримали назву Помаранчевої революції.  Популярність президента Ющенка за 5 років на посаді різко впала, зокрема, в результаті жорсткої внутрішньої боротьби між колишніми союзниками.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся