ua en ru

В.Ющенко різко засудив заяву Ю.Лужкова про незаконність передачі Криму Україні

13:34 15.05.2008 Чт
3 мин
Віктор Ющенко в інтерв'ю "Бі-Бі-Сі" різко засудив заяву мера Москви Юрія Лужкова про те, що Севастополь і Крим були передані Україні незаконно.

Віктор Ющенко в інтерв'ю "Бі-Бі-Сі" різко засудив заяву мера Москви Юрія Лужкова про те, що Севастополь і Крим були передані Україні незаконно. "Мене цікавить більше, щоб українська нація розуміла, що це - приниження для неї. У нас повинна бути самодостатність. Якщо ми приймаємо гостя в своєму будинку - він повинен поважати інтереси цієї держави, інтереси цих людей, байдуже, якої вони національності", - відзначив український президент. "Коли ти приходиш в чужий будинок - скажи комплімент господареві. І за це тебе тільки зайвий раз оцінять. І у зворотному напрямі, коли про українську націю, український суверенітет, про цілісність української території, український кордон говорять щось зневажливе - до нього будуть застосовані заходи відповідно до Конституції України", - заявив В.Ющенко. Нагадаємо, на святкуванні 225-ліття Чорноморського флоту РФ у Криму Ю.Лужков заявив, що Україна не має підстав привласнити собі Крим і Севастополь. "Ще в 1948 р. Севастополь був виділений зі складу Кримської області як військова база - самостійна адміністративна одиниця. У міста був статус республіканського підпорядкування Російській Федерації", - відзначив Ю.Лужков, додавши, що цей статус залишається непорушним. Він нагадав, що в 1954 р. були прийняті ухвали Верховних рад РРФСР і України про передачу Україні Кримської області. "Але, нагадаю, ще в 1948 р. Севастополь був виключений з її складу", - пояснив Ю.Лужков. "До цих пір Севастополь за всіма документами є російським містом, а сама передача Криму Україні була проведена всупереч Конституції СРСР, коли одна республіка передавала свої території іншій - необхідно було проведення референдуму", - відзначив мер Москви. Він підкреслив, що все це дає підстави вважати, що Кримська область була передана незаконно. Українська влада, яка ще до приїзду Ю.Лужкова до Севастополя попередила московського мера про неприпустимість провокаційних заяв, у результаті оголосила його персоною нон-грата і заборонила політику подальший в'їзд на територію республіки. МЗС Росії у свою чергу виступив із захистом Ю.Лужкова, а сам градоначальник у прямому ефірі телеканалу "ТВ-Центр" заявив, що українська влада "боїться правди". "Україна боїться моєї появи, як та кішка, яка з'їла чуже м'ясо. Мені вручили меморандум, де опосередковано мається на увазі, щоб я мовчав. Рот вони мені не заткнуть", - заявив політик.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: