В.Ющенко доручив забезпечити законність і правопорядок під час другого туру виборів

Президент України Віктор Ющенко підписав указ №108/2010 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 лютого 2010 р. "Про невідкладні заходи щодо забезпечення законності та правопорядку під час проведення повторного голосування з виборів Президента України". Текст указу розміщено на офіційному сайті глави держави.

Президент України Віктор Ющенко підписав указ №108/2010 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 лютого 2010 р. "Про невідкладні заходи щодо забезпечення законності та правопорядку під час проведення повторного голосування з виборів Президента України". Текст указу розміщено на офіційному сайті глави держави.

Указом вводиться в дію відповідне рішення РНБО, згідно з яким, Службі безпеки України, Управлінню державної охорони України, Міністерству внутрішніх справ України під час підготовки, проведення повторного голосування та встановлення результатів виборів Президента України доручено в межах повноважень:

- вжити вичерпних заходів із забезпечення державної безпеки, недопущення проявів терористичного характеру;

- посилити заходи щодо своєчасного виявлення та припинення протиправних дій стосовно кандидатів на пост Президента України, Центральної виборчої комісії, окружних і дільничних виборчих комісій, інших суб'єктів виборчого процесу, в тому числі з боку суб'єктів виборчого процесу;

- забезпечити безпечні умови для роботи дільничних і окружних виборчих комісій, Центральної виборчої комісії, їх членів під час проведення повторного голосування, встановлення результатів підрахунку голосів виборців, підсумків повторного голосування, результатів виборів Президента України, охорону приміщень Центральної виборчої комісії;

- забезпечити належне реагування на факти перешкоджання виборцям у реалізації права голосу на виборах Президента України, в тому числі з боку виборчих комісій, їх членів;

- забезпечити безпечні умови для роботи адміністративних судів, зокрема Вищого адміністративного суду України, попереджати спроби. впливу на суддів цих судів.

МВС, внутрішнім військам МВС, головному управлінню МВС у м.Києві доручено:

- вжити додаткових заходів із забезпечення громадського порядку під час проведення повторного голосування з виборів Президента України та встановлення результатів підрахунку голосів виборців, підсумків повторного голосування, результатів виборів Президента України;

- забезпечити охорону виборчих бюлетенів під час їх транспортування до виборчих комісій, зберігання у приміщеннях виборчих комісій, а також виборчої документації під час доставки до окружних, Центральної виборчої комісії.

Крім того, СБУ, Міністерству юстиції України, Державній судовій адміністрації України та МВС доручено вжити заходів щодо забезпечення безперешкодного функціонування Вищого адміністративного суду України та його легітимного керівника, визначеного рішенням Конференції суддів адміністративних судів України від 24 грудня 2009 р.

Рішенням також передбачено звернути увагу ЦВК на:

- необхідність безумовного додержання і забезпечення однакового застосування норм законодавства про вибори Президента України у питаннях організації роботи дільничних та окружних виборчих комісій в день повторного голосування та дні встановлення результатів підрахунку голосів виборців, підсумків повторного голосування, результатів виборів Президента України з метою забезпечення належних умов для волевиявлення громадян, зокрема тих, які за станом здоров'я не можуть прибути до приміщення для голосування виборчої дільниці і звернулися з відповідною заявою до дільничної виборчої комісії;

- на неналежний рівень розгляду фактів порушень виборчого законодавства у діяльності телерадіоорганізацій України, зафіксованих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та суб'єктами виборчого процесу.

Рішенням передбачено також звернутися до кандидатів у Президенти України, політичних партій (блоків), виборців щодо утримання від незаконного втручання в організацію та проведення повторного голосування з виборів Президента України, встановлення результатів підрахунку голосів виборців, підсумків повторного голосування, результатів виборів Президента України.

Нагадаємо, раніше обидва кандидати - Віктор Янукович і Юлія Тимошенко - не виключали проведення масових акцій протесту у разі порушення законодавства на виборах Президента.

Перший тур президентських виборів відбувся 17 січня. За його підсумками лідер Партії регіонів В.Янукович набрав 35,32% голосів, прем'єр-міністр України Ю.Тимошенко - 25,05%.

Другий тур виборів відбудеться   в найближчу  неділю, 7 лютого. Громадяни України зможуть проголосувати на виборчих дільницях з 08:00 до 20:00.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся