ua en ru

В.Ющенко підписав наказ щодо фінансування ЗСУ у 2009-2015 рр.

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Ющенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 листопада 2009 р. «Про заходи з невідкладного поліпшення фінансування Збройних Сил України для подолання кризового стану їх боєздатності». Про це сказано в указі № 1000 від 2 грудня 2009 р., опублікованому сьогодні на офіційному сайті глави держави. 

Президент України Віктор Ющенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 листопада 2009 р. «Про заходи з невідкладного поліпшення фінансування Збройних Сил України для подолання кризового стану їх боєздатності». Про це сказано в указі № 1000 від 2 грудня 2009 р., опублікованому сьогодні на офіційному сайті глави держави.

Згідно з указом, необхідно збільшити фінансування Збройних сил України у 2009 р. для реалізації першочергових і найбільш важливих заходів. Зокрема, 112,6 млн грн виділити на відновлення непорушних запасів матеріальних засобів Об'єднаних сил швидкого реагування; 24,7 млн грн - на здійснення підготовки винищувальної авіації Повітряних сил ЗСУ до несення бойового чергування з прикриття важливих державних об'єктів, підготовки рядового складу, сержантського і старшинського складу в навчальних центрах, забезпечення виконання програм зі стрибків з парашутом та підготовки водіїв.

Також необхідно забезпечити фінансування заходів з розвитку ЗСУ, передбачених постановою Кабінету міністрів України від 15 квітня 2009 р. № 462 «Про затвердження розподілу у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для створення, закупівлі і модернізації озброєння, військової та спеціальної техніки за державним оборонним замовленням у національних виробників», у розмірі 698,6 млн грн. Зокрема, невідкладно - 60,0 млн грн на ремонт та модернізацію дванадцяти одиниць вертольотів Мі-8 та Мі-24; у тижневий строк - 638,6 млн грн на виконання дослідно-конструкторських робіт зі створення багатофункціонального ракетного комплексу, перспективного корабля класу «корвет» та військово-транспортного літака Ан-70, модернізацію вертольота Мі-24 та закупівлю новітніх танків «Оплот», керованих пострілів та пристроїв кумулятивного захисту, а також на ремонт вертольотів для участі в міжнародних миротворчих операціях.

Кабінету міністрів України необхідно виконати у тижневий строк рішення постанови Кабінету міністрів України від 23 вересня 2009 р. № 1018 «Деякі питання Міністерства оборони» щодо виділення Міністерству оборони України 227,9 млн грн для забезпечення функціонування ЗСУ у 2009 р.

Також необхідно передбачити під час доопрацювання проекту закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» джерела і порядок фінансування заходів територіальної оборони України. Також необхідно передбачити необхідний обсяг видатків на реалізацію заходів, передбачених державною програмою соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2011 р. та програмою конверсії колишніх військових об'єктів на період реформування ЗСУ та інших військових формувань.

Крім того, необхідно забезпечити відновлення протягом 2010 р. у повному обсязі військових непорушних запасів ЗСУ на загальну суму 1,484 млрд. грн, протягом 2011 р. - оперативних запасів ЗСУ на загальну суму 1,452 млрд грн, протягом 2012 - 2015 рр. - стратегічних запасів на загальну суму 3,8 млрд грн.

За словами головнокомандуючого ВСУ генерала-полковника Івана Свіди, на сьогодні головне завдання - оптимізувати структуру органів військового управління, позбавитися від структур, частин і підрозділів, які не потрібні зброєним силам, і за рахунок цього збільшити чисельність бойових з'єднань і частин. Відповідно, украй необхідно поліпшити фінансування ВСУ.

Нагадаємо, що Державною програмою розвитку ЗСУ на 2006-2011 рр. передбачено створення невеликого сучасного професійного війська. «Але фінансово-економічна криза і інші аспекти внесли істотні корективи в процес реалізації цієї програми. Тому Генеральний штаб ініціював внесення змін до неї. Ці зміни повинні забезпечити адекватні погрозам можливості ЗСУ на перехідний період до членства в НАТО», - вважає І. Свіда.

В той же час, за словами начальника Генштабу, в результаті обмеженого фінансування армії не вдалося своєчасно позбавитися від зайвих структур, повністю впровадити цифровий зв'язок і в цілому перейти на автоматизовану систему управління, що також безпосередньо впливає на чисельність військ. І подальший розвиток армії залежить від достатнього і ритмічного ресурсного забезпечення.