В.Ющенко оскаржив рішення суду щодо С.Бандери

Понеділок 12 квітня 2010 19:13
Автор: RBC.UA
Екс-президент України Віктор Ющенко подав апеляційну скаргу на постанову Донецького окружного адмінсуду, який визнав протиправним його указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

Екс-президент України Віктор Ющенко подав апеляційну скаргу на постанову Донецького окружного адмінсуду, який визнав протиправним його указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України. Про це повідомляє прес-служба "Нашої України".

В.Ющенко вважає, що рішення Донецького окружного адмінсуду у справі щодо С.Бандери не відповідає вимогам чинного законодавства України, а тому має бути скасовано.

В.Ющенко просить скасувати постанову суду і прийняти рішення, яким відмовити у задоволенні позовної заяви. Крім того, він просить долучити його до участі у справі.

Нагадаємо, 2 квітня ц.р. донецький окружний адмінсуд визнав протиправним указ українського екс-Президента Віктора Ющенка від 20 січня 2010 р. про присвоєння лідеру Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері звання Героя України.

Позивач у справі - адвокат Володимир Оленцевич заявив на суді, що відповідно до українського законодавства, С.Бандера не може отримати звання Героя України. В.Оленцевич мотивував свій позов тим, що С.Бандера, уродженець Австро-Угорщини, був убитий у ФРН в 1959 р. - помер задовго до утворення незалежної держави Україна (1991 р.).

Відзначимо, на початку березня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що українські влада ухвалить рішення щодо указів екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу, до святкувань 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Раніше в 2007 р. В.Ющенко присвоїв звання Героя України посмертно Роману Шухевичу, головнокомандувачу в 1943-1950 рр. Українською повстанською армією (УПА), яка була створена 14 жовтня 1942 р. Організацією українських націоналістів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся