В.Янукович у Вашингтоні провів зустріч з Д.Стросс-Каном

У Вашингтоні відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з Виконавчим директором Міжнародного валютного фонду Домініком Стросс-Каном.

У Вашингтоні відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з Виконавчим директором Міжнародного валютного фонду Домініком Стросс-Каном.

Головною темою зустрічі стали перспективи відновлення співробітництва між Україною та МВФ.

Нагадаємо, 11 квітня Президент України відбув до США з робочим візитом для участі в саміті з питань ядерної безпеки. Візит відбувається на запрошення Президента США Барака Обами.

В програмі візиту запланована участь В.Януковича в офіційних заходах саміту, зокрема, в пленарних засіданнях і окремих зустрічах лідерів держав, в ході яких обговорюватиметься тематика зменшення загрози ядерного тероризму в контексті безпеки ядерних матеріалів, ролі МАГАТЕ у забезпеченні фізичної ядерної безпеки. Пріоритетом для Президента України також були визначені переговори з керівництвом Міжнародного валютного фонду і Світового банку, які служитимуть відновленню активної співпраці України з цими фінансовими організаціями і залученню міжнародної фінансової допомоги для подолання кризових явищ в економіці України".

Нагадаємо, що 24 березня-2 квітня ц.р. місія МВФ відвідала Київ з візитом. Тоді вище керівництво України заявило, що країні потрібна нова програма співпраці з МВФ.

Як повідомлялось, напередодні нового року МВФ відхилив прохання України про додаткове фінансування в обсязі 2 млрд дол. МВФ обгрунтував відмову тим, що українська влада не виконує взяті на себе зобов'язання в рамках узгодженої з фондом програми, а керівники країни знаходяться у відкритій конфронтації напередодні президентських виборів.

У листопаді 2008 р. МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. Тоді ж фонд виділив Україні перший транш в 4,5 млрд дол. Другий транш кредиту МВФ у розмірі 2,625 млрд дол. був отриманий 14 травня 2009 р. Кошти третього траншу МВФ за стабілізаційною програмою stand-by у розмірі 3,3 млрд дол. Україна отримала 5 серпня 2009 р. З урахуванням цього траншу загальна сума кредитних коштів, виділених Києву за програмою МВФ, складає 10,9 млрд дол. Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд дол. Україна розраховувала отримати в листопаді 2009 р. за підсумками третього перегляду програми.

Відзначимо, що візит до США - це четвертий офіційний візит В.Януковича з моменту вступу на посаду Президента 25 лютого ц.р. 1 березня він відвідав Брюссель, 5 березня - Москву. 7 квітня В.Янукович здійснив робочий візит до Казахстану. Крім того, 5 квітня Президент України відвідав Москву з неофіційним візитом.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся