ru ua

В.Янукович: Тарифи на ЖКП підвищуватися не будуть

Автор: RBC.UA
Тарифи на житлово-комунальні послуги (ЖКП) рости не будуть. Про це в ході прес-конференції заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

Тарифи на житлово-комунальні послуги (ЖКП) рости не будуть. Про це в ході прес-конференції заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

"Щорічно ми матимемо знижку на газ близько 30%. І все це прописано в контракті з Російською Федерацією... І це дасть нам можливість не підвищувати тарифи на газ, житлово-комунальні послуги... Це також дозволить нам стабілізувати ціни на товари. Ми також виконаємо закон про підвищення соціальних стандартів», - сказав В.Янукович.

Відзначимо, що збитки підприємств ЖКГ України за січень-лютий 2010 р. склали 490 млн грн, повідомив раніше міністр з питань ЖКГ Олександр Попов.

За словами О.Попова, міністерство робитиме все можливе для того, щоб стримати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Міністр підкреслив, що у разі значного підвищення тарифів на ЖКП (від 30-40%), може скластися ситуація, що населення не платитиме за ЖКП.

Відзначимо, минулого тижня О.Попов виразив переконання, що в 2010 р. не відбудеться "значне підвищення" тарифів на ЖКП в Україні. "Я упевнений, що значне зростання цін на ЖКП цього року не відбудеться, хоча це буде дуже не просто і те, що обговорюється питання про те, щоб не було зміни цін на ЖКП - це теж правда, і наскільки це вдасться, побачимо", - сказав О.Попов.

Міністр додав, що остаточне рішення щодо можливості підвищення тарифів на ЖКП ухвалюватиметься після ухвалення держбюджету. Також О.Попов відзначив, що МінЖКГ розроблятиме механізми диференційованого встановлення механізмів оплати за ЖКП. "Ми знайдемо механізми, по яких забезпечені люди платитимуть наближену до реальної вартість комунальних послуг", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, в кінці березня ц.р. О.Попов повідомив, що субвенції з держбюджету на покриття різниці в тарифах на комунальні послуги можуть скасувати з 1 липня 2010 р. За його словами, за три останні роки регіони набрали субвенцій на 8,8 млрд грн. В Україні збитки галузі ЖКГ в 2009 р. склали більше 1,9 млрд грн.