ua en ru

В.Янукович запропонував РФ і США підписати договір щодо СНО в Києві

Автор: RBC.UA
У Міністерстві закордонних справ  РФ повідомили, що Київ включився в боротьбу за право стати місцем підписання нового договору щодо стратегічних наступальних озброєнь (СНО) і тим самим прийняти у себе історичний російсько-американський саміт з ядерного роззброєння, пише "Комерсант-Україна".

У Міністерстві закордонних справ РФ повідомили, що Київ включився в боротьбу за право стати місцем підписання нового договору щодо стратегічних наступальних озброєнь (СНО) і тим самим прийняти у себе історичний російсько-американський саміт з ядерного роззброєння, пише "Комерсант-Україна".

"Пропозиція прозвучала на переговорах В.Януковича з президентом Д.Медведєвим і прем'єром В.Путіним 5 березня", - пояснило джерело.

Як заявила заступник глави адміністрації президента Ганна Герман, ініціатива провести зустріч президентів РФ і США на українській території належить президентові України В.Януковичу. "Я думаю, що це дуже цікава ідея. Більш того, російська сторона віднеслася до неї з цікавістю. І якщо американці будуть не проти, Україна нарешті стане тим мостом між Сходом і Заходом, про який завжди говорив наш лідер", - відзначила Г.Герман. Вона додала, що, судячи з відгуків на ініціативу з російського боку, на цьому напрямі все йде непогано. "Те, що це питання піднімалося і на зустрічі з Дмитром Медведєвим, і на переговорах з Володимиром Путіним, говорить про те, що процес матиме продовження", - завірила Г.Герман.

Тема причетності Києва до процесу ядерного роззброєння може отримати продовження вже на сьогоднішніх переговорах міністрів Костянтина Грищенка і Сергія Лаврова в Москві. Вони обговорять підготовку першого візиту Дмитра Медведєва до України, який заздалегідь запланований на кінець травня-початок червня. Не виключено, що міністри торкнуться і питання про місце підписання СНО.

Договір може бути підписаний до наміченої на 12 квітня конференції з ядерної безпеки, яка відбудеться у Вашингтоні.

Раніше повідомлялося, що США і Росія перейшли до завершальної стадії укладення угоди по СНО, проте влада США прискорювати процес не має наміру. 9 березня ц.р. в Женеві почався черговий раунд російсько-американських переговорів про обмеження СНО.

Одним з пунктів для первинних розбіжностей в переговорному процесі був намір США розмістити компоненти системи протиракетної оборони на території східної Європи, зокрема Польщі і Чехії. Відмовившись від цих планів, влада обох країн досягла домовленості про розміщення американських ракет-перехоплювачів на території Румунії.

Нагадаємо, в липні 2009 року президент США Б.Обама і його російський колега Д.Медведєв пришли до угоди про основні параметри договору щодо СНО. Вони ухвалили, що кількість оперативно розгорнених ядерних боєзарядів у кожної із сторін повинна бути скорочена до 1500 - 1650 одиниць. Зараз в США і Росії сконцентровано 95 відсотків всього об'єму атомного озброєння світу. Кожна з держав є володарем 2200 одиниць.